Європа виділила понад 129 млн євро для захисту Землі від небезпечних астероїдів

Астероїд Dimorphos у разі зіткнення здатний зруйнувати ціле місто.

Європейське космічне агентство підписало угоду на суму 129,4 млн євро з промисловим консорціумом на чолі з німецькою супутникової компанією OHB на створення космічного апарату HERA, призначеного для захисту Землі від астероїдів, що їй загрожують. 

Про це інформує Space News.

Компанія очолить розробки для підготовки запуску апарату HERA.

Він є частиною проекту місії зонда DART американського космічного агентства NASA, який планується запустити в жовтні 2021 року до подвійного астероїда Didymos і Dimorphos.

Зонд повинен буде врізатися в найменший з двох астероїдів — Dimorphos, щоб спробувати зрушити його з траєкторії зіткнення з Землею на більш безпечний шлях. Зіткнення планується здійснити у вересні 2022 року.

Тим часом космічний апарат HERA підлетить до астероїда в 2026 році. Йому належить оцінити результат удару по астероїду і зміщення його c орбіти.

Зауважимо, що астероїд Dimorphos з діаметром близько 160 метрів в разі зіткнення із Землею здатний зруйнувати ціле місто.

Читайте також:

Відео До Землі наближається гігантський астероїд

Велетенський астероїд наближається до землі. У NASA кажуть, що його розміри дорівнюють багатоповерховому будинку – десь від 22 до 49 метрів. Рухається він зі швидкістю сім-вісім кілометрів на секунду й найближче до нашої планети підлетить близько сьомої вечора. Знаходитиметься на відстані утричі меншій, аніж Місяць. Оскільки траєкторія його польоту перетинається з орбітою Землі, то його називають потенційно небезпечним. Утім ймовірність зіткнення з нашою планетою надзвичайно низька.    

До Землі наближається гігантський астероїд

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів