Європейці створили найменший в світі електромобіль

Дата публікації
Перегляди
2161
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Європейці створили найменший в світі електромобіль

Найменший в світі електромобіль / Фото: membrana.ru

Творіння нанотехнологів являє собою всього одну молекулу, хоч і складної форми. Але вона має раму, чотири колеса, і здатна їздити по підкладці при подачі електричного струму.

Швейцарські та нідерландські фізики зібрали з декількох вуглеводневих ланцюжків і атомів азоту чотириколісний "автомобіль".

Він здатний рухатися в заданому напрямку при підключенні зовнішнього джерела живлення і зберігає нерухомість за відсутності електричного "палива".

Нове творіння нанотехнологів являє собою всього одну молекулу, хоч і складної форми. Але вона має раму і чотири колеса, а головне - здатна їздити по підкладці при подачі електричного струму.

Група вчених з Нідерландів і Швейцарії зазначає, що в попередніх роботах зі спрямованого переміщення молекулярних комплексів, останні в основному відігравали пасивну роль.

Вони або зсувалися слідом за голкою тунельного мікроскопа, або дифундували уздовж виділеного напрямку за рахунок властивостей спеціально обробленої поверхні.

Побудований нині електромобіль-молекула лише отримує енергію від наконечника мікроскопа - коли той наближається до молекули, в неї починають перестрибувати електрони.

У ролі коліс наноавтомобіля виступають молекулярні ротори, які обертаються. Вони поглинають електрони і змінюють свою форму.

Чергування електронного і коливального збудження призводять до безперервної зміни форми цих молекулярних гілок - так автомобіль їде.

Зміною хіральності молекулярних моторів можна змінювати характер руху цієї крихітної машини, повідомляють експериментатори, а саме - можна змусити цю молекулу їздити по хаотичної траєкторії або переважно по прямій.

Зауважимо, дуже схожий наноавтомобіль шість років тому побудували фізики в Техасі, але приводився в дію він не за рахунок електрики, а за рахунок тепла.

Автори нової розробки надихалися прикладами з живої природи, в якій мікроскопічні білкові мотори змушують рухатися м'язи або джгутики у бактерій.

Схожі штучні системи могли б приводити в рух нанороботів, пояснили автори експерименту.

Читайте також:

Створена система видобутку води з повітря

Створено чорнило, яке змінює колір від дотику пальця (відео)

У Німеччині злетів у небо перший в світі мультикоптер (відео)

Створено гнучкий електронний папір на сонячній батареї

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2161
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація