Європейське космічне агентство пояснило причину відмови від російських кораблів "Союз"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

NASA хоче використовувати кораблі від SpaceX і Boeing.

Російські космічні кораблі "Союз" перестали доправляти європейських астронавтів до МКС через особливості угоди між NASA і ЄКА. Зокрема, за нинішніми домовленостями, ЄКА постачає обладнання американцям, а ті платять Роскосмосу за місця європейських астронавтів.

Про це розповів глава Європейського космічного агентства Ян Вернер, передає російський "Інтерфакс".

Він розповів, що для подальшої відправки астронавтів до МКС на російських кораблях "Союз" необхідні відповідні домовленості з Роскосмосом, яких поки немає. "З одного боку угода працює між нами і NASA, і між Роскосмосом і NASA з іншого боку. Прямої домовленості між ЄКА і Роскосмосом немає. Ми не можемо визначати, на яких кораблях наші астронавти будуть літати до МКС", - додав Ян Варнер.

За його словами, раніше астронавти для своїх польотів використовували Шаттли, потім це були "Союзи ". Але тепер NASA хоче використовувати кораблі, розроблені SpaceX і Boeing.

Нагадаємо, 26 серпня глава постійного представництва ЄКА в Росії Рене Пішель, заявив, що агентство призупиняє польоти своїх астронавтів на російських "Союзах". Разом з тим, Пішель заявив, що ЄКА може знову почати користуватися російськими кораблями, якщо Роскосмос і NASA домовляться про перехресні польоти.

Як повідомлялося раніше, транспортний пілотований корабель "Союз МС-14" з роботом Fedor, який повинен був пристикуватися до Міжнародної космічної станції, провалив завдання. Стикування з МКС повинно було відбутися о 08:30 24 серпня, проте до цього часу корабель перебував за 100 метрів від станції.

Все мало відбуватися в автоматичному режимі, "Союз МС-14" наблизився до МКС, зробив обліт станції і став навпроти причального модуля, проте потім на трансляції було видно, що системі автоматичного стикування "Курс" не вдалося стабілізувати корабель і почати зближення зі станцією. Після цього корабель з дистанції 96 метрів почав відходити від станції, трансляція припинилася. 

Відео Керівник "Роскосмосу" пообіцяв перевірити, чи були американці на Місяці

Керівник "Роскосмосу" Дмитро Рогозін пообіцяв перевірити, чи були американці на Місяці. Каже, росіяни полетять на земний супутник й особисто все там перевірять. А ще залишать на Місяці роботів-аватарів, аби надалі контролювати ситуацію. 

Керівник "Роскосмосу" пообіцяв перевірити, чи були американці на Місяці

Залиште свій коментар

Вибір редакції