Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Юний львів'янин переміг на всесвітньому конкурсі зі своїм приладом, який допомагає "бачити" незрячим

Прилад розрізняє 70 кольорів, допоможе визначити, чи увімкнене світло у кімнаті і підкаже, якщо попереду перешкоди.

У Львові шістнадцятирічний школяр самостійно змайстрував багатофункціональний пристрій, який допомагає  людям з порушенням зору. Зі своїм винаходом  одинадцятикласник  переміг на всесвітньому конкурсі, йдеться в ТСН.19.30.

«Якщо натиснеш, воно увімкнеться, воно англійською працює», - розповідає шістнадцятирічний Дмитро своїй новій знайомій Діані, яка має проблеми із зором. Дівчинка одразу ж береться визначати колір свого рюкзака за допомогою лише одного доторку. Пристрій повідомляє англійською, що сумка червона. «На трудовому навчанні, як робимо якісь аплікації, то мені потрібно розрізнити кольори паперу, звичайно, якщо є дітки, то вони мені підкажуть, який колір, а якщо нікого нема, то цей пристрій дуже потрібний», - каже дівчинка.

На вигляд, як звичайна пляшка - прилад розрізняє сімдесят кольорів, а ще допоможе визначити, чи увімкнене світло у кімнаті і підкаже, якщо попереду перешкоди.

Оксана Потимко не бачить. Саме вона  підказувала  Дмитру, чого насамперед потребують люди з порушеннями зору. «На вулиці зазвичай використовує паличку, нею зручніше, бо людина може відчувати навіть всі нерівності землі а в кімнаті складніше, деякі елементи можуть бути крихкі і можна щось розбити паличкою», - додає винахідник.

ВідеоУ Львові 16-річний школяр винайшов пристрій для людей з порушеннями зору

Стати кольором, світлом і орієнтиром. Хлопець самостійно змайстрував багатофункціональний пристрій, який допомагає людям з порушенням зору. Зі своїм винаходом одинадцятикласник переміг на всесвітньому конкурсі серед  170 учасників. Як тестували цей пристрій у Львові, бачила ТСН.  

У Львові 16-річний школяр винайшов пристрій для людей з порушеннями зору

Дмитро спочатку займався  бізнес-проектами, але згодом вирішив зробити щось соціально важливе. Над своїм винаходом працював понад рік. Доти закінчив ІТ-курси, читав статті та дивився відео в Інтернеті. «Він міг сидіти з ним і до 2 годині ночі і до 3, він хотів, щоб воно запрацювало, це колосальна праця», - підсумовує мама Дмитра.

Свій пристрій Дмитро уже презентував у Малайзії на конкурсі винахідників і виборов там перше місце, випередивши сто сімдесят учасників з понад двадцяти країн. Зараз школяр думає, як зменшити розміри пристрою, щоб він був  зручніший у використанні і мріє про серійне виробництво. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції