З'явилася нова теорія походження українців

Вчені висунули теорію про спорідненість українців з древнім малоазійським народом хеттів.

 Після дворічної експедиції "Запасний шлях із варяг у греки чи таємні дороги запорізьких козаків" історики почали стверджувати, що українці мають багато спільного з хеттами - індоєвропейським народом бронзового століття, що мешкав в Малій Азії, де створив Хеттське царство. Про це розповів консультант з питань історії українського культурного центру Олександр Писаревський.

"Ми висунули теорію про те, що традиції хеттського населення мають багато спільного з українськими. Наприклад, підземні міста, які ми знайшли під час експедиції, і ті, які будували в Батурині, в Полтаві", - зазначив дослідник.

За його словами , такі ж міста будували і хетти, які у II-III тисячолітті до нашої ери виселялися в Туреччину як раз з теренів Наддніпрянщини.

Писаревський зазначив, що символіка і графіка народів збігається на 80%.

Проте, вчені зауважують, що це поки тільки теорія. У 2011 році планується провести експедицію по запорізьких зимівниках і по маршрутах Нестора Махна. За словами голови правління Дніпропетровської організації краєзнавчого товариства "Ріднокрай" Бориса Ковтонюка, вони хочуть вивчити козацькі підземні міста, в яких місцеве населення перечікувало набіги кочівників.

Читайте також:

Христофор Колумб виявився сином короля Польщі

Затулін натякнув, що українці ніколи не мали своєї історії

Херсонес увійшов до списку світових пам'яток на межі зникнення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: