Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
З'явилося нове фото фрагментів розбитого на Марсі російсько-європейського модуля

Фотографії були зроблені 1 листопада апаратом НАСА.

Європейське космічне агентство опублікувало нове, кольорове фото ділянки на Марсі, де розбився спусковий модуль російсько-європейської місії "Екзомарс". Фотографії були зроблені 1 листопада апаратом НАСА.

Про це повідомляє ТАСС.

Агентство відзначає, що цей кадр порівняно з попереднім чорно-білим зображенням трохи "підсунутий" на захід. Уламки з великою ймовірностю є фрагментами "Скіапареллі" (Schiaparelli)", — йдеться в повідомленні агентства.

Південніше, за 900 метрів від цієї області, знайдений парашут апарату і теплозахисний екран.

Нагадаємо, космічний зонд "Скіапареллі" - спільне творіння "Європейського космічного агентства" та "Роскосмосу". Російсько-європейська місія "Екзомарс-2016" стартувала 14 березня 2016 року запуском з космодрому Байконур ракети-носія "Протон-М" з космічним апаратом у складі орбітального модуля TGO і демонстраційного спускного модуля Schiaparelli.

16 жовтня TGO і "Скіапареллі" відокремилися один від одного і продовжили політ самостійно. Супутник TGO успішно вийшов на марсіанську орбіту і подає сигнал на Землю. До кінця 2016 року він буде обертатися по еліптичній орбіті, а лише потім поступово вирівняє її до кругової. В кінці 2017 року почне збирати дані про атмосферу Марса.

Модуль "Скіапареллі" повинен був відпрацювати технологію входу в атмосферу, спуску і посадки на Марс, а потім проаналізувати склад атмосфери. Зібрані ним дані дозволили б в 2020 році відправити на планету місію з російською посадковою платформою і європейським марсоходом.

Відео Європейське космічне агентство “загубило” зонд, що мав досліджувати поверхню Марса

Залиште свій коментар

Вибір редакції