За домен .ua почалася війна ціною в 25 млн грн

У 2009 році обсяг українського ринку доменів складе близько 1 млн. дол. На домен .ua припадає більше половини ринку.

domain Ua
За домен .ua почалася війна ціною в 25 млн. грн
В Україні розгортається конфлікт за право адміністрування національного домена .ua, що контролюється приватною особою. Суперечка йде за 25 млн. грн. на рік.

Український мережевий інформцентр, заснований Кабміном у 2003 році, подав у Міжнародну корпорацію з присвоєння доменів ICANN документи на перереєстрацію права адміністрування національного домена .ua.

Домен .ua був зареєстрований у 1992 році приватною особою Олегом Волощуком.

До 1995 року він займався адмініструванням українського домена, потім передав усі паролі Дмитру Кохманюку.

У лютому 2001 року ними була заснована компанія "Хостмастер", що здійснює технічне обслуговування регістра імен у домені .ua.

УМІЦ аргументує свою позицію тим, що адміністратор не проживає в Україні і це не дозволяє йому оперативно приймати рішення, що стосуються домена.

Втім, сам Кохманюк це заперечує і заявляє, що відомство переслідує свої комерційні цілі.

За оцінкою Інтернет Асоціації України, у 2009 році обсяг українського ринку доменів складе близько 1 млн. дол. На домен .ua припадає більше половини ринку.

Нагадаємо, Україна подала заявку на реєстрацію доменної зони ".укр", що дозволить створювати сайти з адресою українською та російською мовами.

"Заявку в ICANN - міжнародну інтернет-некомерційну організацію, що управляє доменними іменами, - Український мережевий інформаційний центр подав 16 листопада", - розповів директор центру Юрій Гончарук. За прогнозами чиновника, процедура реєстрації займе до півроку.

Читайте також:

Домену UA виповнилося 17 років

Україна спробує повернути собі домен .ua

Реєстрація сайтів у доменній зоні ".укр" почнеться за півроку

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: