За кращий спосіб очищення моря від нафти заплатять мільйон доларів

Організація X-Prize Foundation оголосила конкурс на кращий спосіб очищення моря від пролитої нафти, призовий фонд конкурсу становить 1,4 мільйона доларів.

Американська організація X-Prize Foundation, відома проведеними нею конкурсами серед вчених та інженерів з великими призовими фондами, оголосила конкурс на кращий спосіб очищення моря від пролитої нафти.

Призовий фонд конкурсу становить 1,4 мільйона доларів: перший приз - мільйон доларів, другий - 300 тисяч, третій - 100 тисяч. Прийом заявок триватиме до квітня 2011 року. За підсумками першого туру журі має намір відібрати до десяти проектів і провести їхні випробування, за підсумками яких і визначаться три переможця.

Раніше фонд X-Prize, який ставить своїм завданням підтримку самих "божевільних" наукових та інженерних проектів, оголошував конкурси на створення найбільш перспективного і екологічного автомобіля, готового до серійного виробництва; приватного космічного і місячного апаратів; дешевого і швидкого методу секвенування ДНК.

Конкурс проектів очищення моря від нафти одержав назву Wendy Schmidt Oil Cleanup X Challenge на честь Венді Шмідта, керівника сімейного благодійного фонду, заснованого гендиректором компанії Google Еріком Шмідтом. Цей фонд надав призовий фонд конкурсу. Відзначимо, що раніше компанія Google виділяла призовий фонд для конкурсу місячних апаратів, проведеного X-Prize.

Цілком ймовірно, на проведення конкурсу X-Prize надихнула боротьба з витоком нафти в Мексиканській затоці, що сталася через аварію на платформі, що належить компанії BP і стала однією з найбільш масштабних катастроф такого роду в історії.

Читайте також:

Представники BP вперше постали перед судом через "нафтовий Чорнобиль"

З розливом нафти в Мексиканській затоці буде боротися НДІ з Тюмені

British Petroleum упіймали на підробці фото ліквідації аварії в Мексиканській затоці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: