За століття можна знищити рак шийки матки майже в усьому світі – дослідники розповіли як

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Прості заходи допоможуть врятувати мільйони життів.

Щорічно рак шийки матки вражає понад півмільйона людей у ​​всьому світі, одна людина помирає від хвороби кожні дві хвилини. Це одна з найбільших відомих загроз здоров'ю жінок, але в силах людства наблизитись до її повного знищення.

Так, дослідники кажуть, що широке охоплення вакцинацією та розширення скринінгу шийки матки допоможе попрощатися з хворобою у 149 зі 181 країни до кінця століття. Про це йдеться в публікації, розміщеній на сайті австралійського та новозеландського наукових медіа-центрів Scimex .

Автори прогнозують, що ці заходи дозволять запобігти до 13,4 мільйона випадків раку шийки матки протягом 50 років – до 2069 року.

Як зазначається, за таких умов понад дві третини випадків захворювання будуть попереджені у країнах з низьким і середнім розвитком, як Індія та Нігерія, де доступ до вакцинації проти ВПЛ та скринінгу шийки матки досі обмежений. Сьогодні ж близько 85 відсотків випадків раку шийки матки зустрічаються в менш розвинених регіонах.

Як демонструє дослідження, якщо не розширити програми профілактики, у понад 44 мільйонів жінок у світі діагностують рак шийки матки протягом наступних 50 років. Кількість захворювань з кожним роком буде лише рости через збільшення населення та його старіння. Близько двох третин захворювань закінчаться летально.

"Наше завдання – забезпечити, щоб усі дівчата були глобально вакциновані проти ВПЛ і щоб кожна жінка старше 30 років проходила скринінг і лікувалась від передракового стану", - заявив генеральний директор ВООЗ торік.

Австралія у цьому питанні може бути прикладом для решти світу. Її поточна національна програма профілактики працює надзвичайно добре – дослідники вважають, що кількість випадків раку шийки матки може впасти нижче порогу ліквідації (4 на 100 000) протягом лише дев'яти років.

Інші країни з високим рівнем доходу, як США, Фінляндія, Велика Британія та Канада, можуть досягти таких результатів протягом 25-40 років. Разом з цим у менш розвинених країнах, як Ефіопія, Гаїті та Папуа-Нова Гвінея, для цього може знадобитись кілька десятиліть довше.

Втім один з регіонів світу настільки позаду, що йому знадобиться набагато більше часу. Навіть за умови широкого розповсюдження програм із запобігання хворобі, автори прогнозують, що жодна з африканських країн не зможе ліквідувати рак шийки матки до 2100 року.

Це демонструє, як багато ще залишається роботи у цьому напрямі і як багато ми можемо втратити, якщо не діятимемо швидко. Важливо, що інструмент для збереження мільйонів життів перебуває в наших руках.

Нагадаємо, в Україні тестують унікальний пристрій, який тонкою голкою випалює метастази в онкохворих. Вартість пристрою складає 40 тисяч доларів, одна голка коштує 600 доларів. Україна – єдина країна Європи, де тестують унікальну систему лікування онкології, навіть на четвертій стадії захворювання.

ВідеоОнкологія не вирок – як прийняти діагноз

4 лютого – Всесвітній день боротьби проти раку. Його відзначають, аби привернути увагу до масштабів хвороби і необхідності її запобігання та лікування. Адже масштаби страшні - щорічно у світі від раку помирає 13% людей. Психіатр Олег Чабан розповів, як прийняти діагноз, подолати відчуття безпорадності та знайти сили перемогти труднощі.

Онкологія не вирок – як прийняти діагноз

Залиште свій коментар

Вибір редакції