За виставлений в Інтернеті довідник луганському блогеру загрожує в'язниця

Сам секретний довідник був поширений у мережі невідомо ким, проте покарати за це вирішили блоґера.

Служба безпеки України розслідує справу луганчанина Дмитра Мєдвєдєва, який виклав в Інтернеті телефонний довідник.

Основна претензія правоохоронців полягає у тому, що до мережі потрапили секретні відомості, зокрема дані на спецабонентів-посадовців, які проживають в Луганську, зокрема, працівників прокуратури.

За основу файлу блоґер узяв базу даних "Укртелекому" - але "нередаговану". Як вона потрапила до кіберзлочинців, зараз з'ясовують.

Наразі обласне управління СБУ і "Укртелеком" не коментують інцидент.

Водночас, сам блоґер розповів, як 9 місяців тому розмістив довідник на власному сайті, красиво оформив його і пояснив, як користуватися. Стверджує, хотів лише допомогти землякам.

"Я перевірив працездатність, увів пару прізвищ. Те, що цей довідник виявився розширеною версією, для мене було повною несподіванкою. Я не знаю історії цього довідника, як він опинився в Інтернеті", - запевняє він.

"Укртелеком" на появу довідника поскаржився СБУ. Співробітники цієї служби видалили сторінку блоґера, а у її власника вилучили ноутбук та сім-карти з мобільного.

Сам Мєдвєдєв переконує, що з нього роблять цапа-відбувайла, а справжніх кіберзлочинців не шукають. Він натрапив на довідник в Інтернеті, як багато інших. Крім того, там його можна легко знайти і зараз. Там, наприклад, легко знайти номери домашніх телефонів та адреси, за якими мешкають співробітники СБУ в Луганську.

Юристи, довідавшись про таку ситуацію, лише розводять руками. Подібного випадку у судовій практиці України ще не було. Втім готові захищати і постраждалих чиновників, і блоґера.

Проти блогера вже порушили кримінальну справу за фактом поширення інформації з обмеженим доступом. Нині Мєдвєдєву загрожує штраф або кілька років позбавлення волі.

Читайте також:

В Росії заблокували ЖЖ найпопулярнішого блогера

NASA виклало в Інтернет відеотур по космічній станції

Богослужіння з Києво-Печерської лаври транслюватимуть в Інтернеті

В Україні з'явився сайт, де можна поскаржитися на порнографію в Інтернеті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: