Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Автори праці вивчали вплив забрудненого повітря на здоров'я людей впродовж десяти років.

Довготривале дихання забрудненим повітрям (особливо, багатим на озон) рівноцінне викурюванню однієї пачки цигарок щодня протягом 29 років і може призвести до серйозних проблем з здоров'ям.

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому у медичному журналі JAMA.

Автори праці впродовж 10 років вивчали 7 тисяч осіб віком від 45 до 84, які мешкали у різних районах США - Балтиморі, Чикаго, Лос-Анджелесі, Нью-Йорку, Сент-Полі, Міннесоті, Вінстон-Салемі та Північній Кароліні. Вони вимірювали забруднення у кожному регіоні та згодом порівнювали показники з результатами оглядів пацієнтів. 

За допомогою комп'ютерної томографії науковці з'ясували, що забруднювачі повітря на кшталт наземного озону, твердих частинок, оксиду азоту та чорного вуглецю призводять до розвитку емфіземи. Цей небезпечний стан характеризується набуханням легень, унаслідок якого кількість кисню, що надходить у кров, зменшується.

Виявити погіршення функціонування легень учені змогли за допомогою простого тесту -  вони вивчали, скільки повітря піддослідні здатні видихнути після глибокого подиху.

"Ефект, який ми спостерігали, можна порівняти з пошкодженням легень, спричиненим викурюванням пачки цигарок на день впродовж 29 років та трирічним старінням", - цитує СNN доктора Р. Грейм Барра, провідного автора дослідження. 

У праці, опублікованій у JAMA, зазначається, що найгірша емфізема спостерігалася у людей, що дихали забрудненим повітрям, багатим на наземний озон. Ця хімічна сполука є невід'ємим складником міського смогу. Вдихання великої кількості озону подразнює і викликає запалення оболонки легень, що може спричиняти напади астми та навіть погіршує здатність організму захищатися від інфекцій.

Нагадаємо, нещодавно концентрація вуглекислого газу у атмосфері планети вперше за останні 800 тисяч років перевищила позначку 415 мільйонних часток. Таке забруднення є нечуваним. Що це означає для планети та здоров'я людей - читайте у матеріалі ТСН.ua

забруднене повітря
tsn.ua

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції