Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Забруднення повітря на Землі сягнуло рекордного рівня. Інфографіка

Через критичні показники можуть статися непередбачувані кліматичні зміни.

Протягом 2016 року рівень концентрації діоксиду вуглецю в атмосфері Землі став на 50% більше за середні показники останніх 10 років.

Дослідники встановили, що такий небачений стрибок зростання рівня CO2 за 800 тисяч років зумовлюється діяльністю людини та Ель-Ніньйо (протилежні екстремальні значення температури води й атмосферного тиску в екваторіальній зоні Тихого океану).  

Концентрації газів, що підігрівають атмосферу - діоксид вуглецю, метан та оксиду азоту, для звіту Всесвітньої метеорологічної організації вимірювали у 51 країні світу.  З’ясувалося, що  минулого року середня концентрація СО2 досягла 403,3 ppm (мільйонних часток). У 2015 року вона становила 400 ppm.

Зростання стало найбільшим за всю історію існування програми зі спостереження за світовою атмосферою – 30 років, пише ВВС.

Протягом останніх 70 років, як зазначено в доповіді, зростання вмісту СО2 в атмосфері було більшим майже у 100 разів, ніж наприкінці останнього льодовикового періоду. Підвищення рівню діоксиду вуглецю в атмосфері може призвести до непередбачуваних змін в кліматичній системі, екологічних проблем та економічних збоїв.

Подробиці дивіться в інфографіці на ТСН.ua.

забруднення планети, інфографіка
ТСН.ua

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції