Забудьте шкільну програму. Учені з'ясували, що Венера – не найближча до Землі планета

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ця "омана" міцно вкорінена в освіті та популярній науці.

Астрономи ретельно вирахували середню відстань між Землею і іншими планетами Сонячної системи на основі давно відомих даних. Виявилося, що в середньому найближчою до Землі планетою є не Венера і не Марс, а Меркурій.

Про це повідомляє PhysicsToday.

У статті астрономи наполягають, що відстань між планетами часто рахують неправильно. Так, Венеру називають найближчою до Землі, бо радіус орбіти Землі (150 млн км) і радіус орбіти Венери (108 млн км) відрізняються на 42 млн км. При цьому орбіта Меркурія віддалена від орбіти Землі щонайменше на 80 млн.

Цей принцип - порахувати відстань між орбітами - показує насправді не дистанцію від одного небесного тіла до іншого, а лише мінімально можливу відстань. Як пояснюється, коли Венера перебуває чітко між Землею і Сонцем, вона справді виявляється найближчою до нас планетою. Але в інших випадках вона значно віддалена від нашої планети.

Коли ж дослідники послідовно вирахували середню відстань, Меркурій виявився ближчим за Венеру. Як зазначається, це не було великою несподіванкою для професійних астрономів, проте у популярній науці ця "омана" про Венеру як найближчу планету міцно вкорінена.

Нагадаємо, упродовж багатьох років людство цікавлять секрети іншої, криваво-червоної планети, названої на честь римського бога війни Марса. Чи могло на ній утворитися життя? Чи придатна вона для колонізації? Марс поставав "героєм" у багатьох літературних творах. Викликала жвавий інтерес він й у наукових колах. Як досліджували четверту планету від Сонця – читайте у спецпроекті ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції