Зачіска Трампа, величезний пеніс та символ зі Стар Треку: 10 найдивніших знімків поверхні Марса
Wikimedia Commons

Знімки рельєфу червоної планети нерідко стають підґрунтям для появи багатьох спекуляцій та теорій.

Від моменту, коли 1965 року американський "Марінер-4" передав на Землю перші 22 фотографії марсіанської поверхні, на поверхню червоної планети висаджувалося багато космічних апаратів. Тепер на Червону планету вирушив новий марсохід "Пьорсевіренс" або "Наполегливість", який має долетіти до Червоної планети у лютому наступного року.

Апарати надіслали безліч знімків поверхні червоної планети. Деякі з них не лише допомогли дізнатися більше про неї, а й дали початок багатьом обговоренням та конспіраційним теоріям.

ТСН.ua створив добірку найдивніших знахідок, що коли-небудь були помічені на світлинах. Серед них – голова Дональда Трампа, дивний кролик, величезне зображення чоловічого статевого органу та інші.

Символ "Зоряного флоту"

Найновішою із загадкових знахідок є дивний v-подібний символ, який зафіксував у південно-східному регіоні планети космічний апарат NASA's Mars Reconnaissance Orbiter.

Наявний на поверхні знак разюче нагадує емблему "Зоряного флоту" - вигаданої організації з кінофільму "Зоряний шлях" (Star Track), яка водночас є збройними силами та виконує науково-дослідну та дипломатичну функції.

марс стаття_6
NASA

Це спричинило справжній ажіотаж серед фанатів саги про капітана Кірка, проте дослідники вважають, що "Стар Трек" тут ні до чого, а символ було створено вітром, лавою та дюнами.

Мовляв, у певний період марсіанської історії у регіоні розташовувалися дюни у формі напівмісяця. Проте через виверження вулкана лава розбризкалася навколо та покрила частину дюн. Коли вона охолола, деякі частини піщаного утворення стали випуклими, як острови, що й призвело до утворення відомої емблеми.

Луска дракона

Та це є далеко не єдиним дивним утворенням на поверхні планети. Ще двома роками раніше, 2017-го, Mars Reconnaissance Orbiter надіслав на Землю знімок під назвою "Драконячі лусочки Марса". На ньому помітно чудернацькі візерунки, що нагадують за структурою шкіру міфічної істоти – дракона.

марс стаття_1
NASA

Дослідники вважають, що загадковий малюнок було утворено унаслідок ерозії марсіанського  ґрунту.

"За подібні зміни на поверхні відповідає вода. Проте, як саме вона взаємодіяла з каменем, щоб утворити глину, досі незрозуміло", - зазначають вчені.

Величезний пеніс

Чимало цікавих знахідок протягом тривалої місії на Червоній планеті відшукав й марсохід Curiosity. Так, 2013 року космічний апарат надіслав на Землю знімок поверхні планети, на якому було зображене щось подібне до чоловічого статевого органу.

Дослідники припускають, що автором вульгарної світлини є старший брат Curiosity, марсохід Spirit. Мовляв, саме він "намалював" зображення своїми колесами.

марс стаття_10
NASA

Світлина спричинила справжній фурор у Мережі.

"Програма Mars Rover - 800 мільйонів доларів, обслуговувальний персонал – 1 мільярд доларів. Малюнок пеніса на поверхні іншої планети – безцінно", - прокоментував знімок один з користувачів Reddit.

Гарматне ядро

Серед знакових "робіт" Curiosity також світлина, на якій видно дивний сферичний предмет. Її почали бурхливо обговорювати 2017 року, коли один популярний блог виголосив тезу, що на знімку ніщо інше, як гарматне ядро, що лишилося після війни, що відбулася на Червоній планеті.

марс стаття_4
NASA

Проте вчені NASA пояснили, що насправді об’єкт є лише утворенням з сульфату кальцію, натрію та магнію.

Желейний донат

Ще один дивний об’єкт, що багатьом нагадав за виглядом желейний донат, загадково з’явився на знімку ровера Opportunity у січні 2014 року. Його не було на жодному з попередніх знімків місцевості, що дещо спантеличило людство.

Різнилися думки й щодо того, що саме зафіксував Opportunity – частина ентузіастів вірила, що об’єкт насправді – інопланетний гриб.

марс стаття_2
NASA

Зрештою у NASA дали пояснення дивному знімкові. Вчені наголосили, що те, що знайшов Opportunity, є не грибом і не їжею, а звичайною каменюкою, що раптово потрапила під колеса ровера та опинилася через це у іншому місці. 

Бельгійська вафля

Однак донат став далеко не єдиним об’єктом на планеті, що нагадує щось їстівне. 2014 року іншу "смачну" знахідку відшукав Mars Reconnaissance Orbiter – нею став дивний, подібний до бельгійської вафлі, острівець. Він був близько 2 кілометрів завширшки та розташовувався у ділянці лавових потоків.

марс стаття_9
NASA

Дослідники зазначають, що "вафля" могла сформуватися унаслідок того, що розпечена рідина тиснула на поверхню знизу.

Обличчя Марса

Культовий феномен, пізніше названий "обличчям Марса",  потрапив до об’єктиву NASA's Viking 1 Orbiter ще 1976 року. Тоді людство спантеличило дивне зображення, помітне на поверхні планети.

марс стаття_7
NASA

Схоже на обличчя людини утворення на поверхні планети мало два ока, ніс, рот та дивну зачіску. Це спричинило низку спекуляцій щодо того, що насправді обличчя є монументом, яке спорудили на планеті марсіяни. Проте, на думку учених, це лише природне утворення.

Голова Дональда Трампа

Не обійшлося на Марсі й без політики. Так,  2016 року, невдовзі після того, як Дональд Трамп став очільником США,  його обличчя розгледіли на одному зі знімків, зроблених ровером Opportunity.

марс стаття_3
NASA

Так, на світлині, датованій 2009 роком, зображено скелю, що віддалено нагадує профіль 45-го президента – якщо придивитися, можна розгледіти навіть характерну зачіску Трампа.   

Кролик

Низка світлин також спричинила появу чуток про наявність на Марсі тварин. 2004 року, невдовзі після того, як ровер Opportunity висадився на поверхню четвертої планети від Сонця,  ажіотаж спричинила дивна світлина, на якій можна було розгледіти щось, схоже на маленького білого кролика.

марс стаття_8
NASA

Та наявність будь-яких тварин на планеті видавалася малоймовірною навіть для найзатятіших конспірологів.

"На думку нашої команди, на цьому знімку зображено шматок матеріалу з нашого транспортного засобу. Проте ми не можемо сказати з упевненістю, звідки саме він походить", - зрештою пояснив Роб Менінг, один з інженерів NASA.

марс, інфографіка ресайз
tsn.ua

Залиште свій коментар