Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Загадкова недуга підкосила пантер і рисей у США. Науковці шукають причину

Хижаки, які перебувають на межі вимирання, мають проблеми з лапами.

Флоридська комісія з охорони риби та дикої природи (FWC) повідомила про таємничі випадки неврологічних захворювань у місцевих пантер та рисей.

Агентство розслідує причину розладу у тварин, який впливає на їхню здатність ходити. На кадрах, знятих в дикій природі, можна побачити, що пантери спотикаються і навіть падають, у них ніби відмовляють задні лапи. Лише протягом цього місяця таких випадків зафіксували кілька – у вісьмох молодих пантер та однієї дорослої рисі.

"Незважаючи на те, що кількість тварин, що виявляють ці симптоми, є відносно малою, ми збільшуємо зусилля з моніторингу, щоб визначити повний обсяг проблеми", - заявив Джил Макрі, директор FWC.

Флоридські пантери і рисі - єдині два види диких котів, що трапляються в цьому штаті. Їхня кількість налічує лише від 120 до 230 дорослих тварин, і вони занесені до Закону про види, що вимирають. Визначення причини розладу може допомогти чиновникам мінімізувати вплив, який він матиме на популяцію пантер.

Науковці не мають точних даних щодо того, яка саме причина такої недуги у хижаків. Перевіряється наявність у середовищі різних потенційних токсинів, зокрема отрути для щурів, а також інфекційні захворювання та дефіцит поживних речовин.

"Виключено численні захворювання та можливі причини; остаточна причина ще не визначена", - додав Макрі.

Місцевих жителів просять про допомогу – надсилати відео з хворими тваринами, якщо вони випадково потрапили в об’єктиви камер.

Нагадаємо, нещодавно біологам в Африці вдалося зробити унікальні кадри чорного леопарда – вперше і востаннє на континенті тварину вдалось сфотографувати 1909 року в Ефіопії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції