Загадковий космічний корабель вже 720 діб обертається навколо Землі. Що він там робить - знають лише американці

Дата публікації
Перегляди
123к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Загадковий космічний корабель вже 720 діб обертається навколо Землі. Що він там робить - знають лише американці

Фото: Associated Press

Місія X-37B обросла низкою конспірологічних теорій. Серед них - шпигунство та випробування нового двигуна, що суперечить законам класичної фізики.

Безпілотний американський військовий космічний апарат, що живиться сонячною енергією, вже понад 720 діб подорожує космічними просторами. Він майже втричі перевищив первинну тривалість своєї місії, яка складала 270 діб. Проте що саме космічний корабель робить - нікому не повідомляється. 

Про це пише Science Alert.

Офіційне ім'я таємничого космічного апарата - X-37B. Належить він Повітряним силам США. Наразі він виконує свою п'яту місію - Orbital Test Vehicle 5 (OTV-5). 

Американці говорять про місію космічного апарата дуже завуальовано. Так, за даними Повітряних сил США, головними цілями X-37B є у "дослідження космічних технологій багаторазового використання для майбутнього Америки у космосі та проведення експериментів, які можна повернути та дослідити на Землі".

Достеменно про X-37B мало що відомо. За виглядом космічний апарат нагадує меншу версію старого космічного шатла NASA. Сконструювала його компанія Boeing. Остання місія розпочалася 7 вересня 2017 року. Запущено космічний прилад було за допомогою ракети Falcon 9 компанії Ілона Маска SpaceX. Коли він приземлиться – невідомо.

Те, як неохоче американські військові діляться інформацією про апарат, призвело до появи багатьох конспірологічних теорій. Дехто дотримується думки, що за допомогою X-37B випробовують EM Drive – гіпотетичний двигун космічного апарату, запропонований інженером Роджером Шоєром, що не потребує палива (проте функціонування якого порушує закони класичної фізики).

Інша теорія говорить про те, що за допомогою таємничого космічного апарату випробовують зброю або ж проводять орбітальні операції зі спостереження. Примітно однак, що 2010 року американці зазначили, що програма не передбачає будь-яких "наступальних можливостей".

Проте незалежно від того, яким є призначення безпілотного приладу, відомо, що спершу його місія була розрахованою лише на 270 діб.Суттєве перевищення тривалості перебування космічного апарата у космосі є великим виграшом для усіх літаків, обладнаних сонячними батареями.

Нагадаємо, нещодавно червоний спорткар Ілона Маска Tesla Roadster зі "Старменом" на борту здійснив перший орбітальний політ навколо Сонця. На це пішло 557 діб. 

Компанія Space X запустила ракету Falcon з 60 супутниками на борту

Компанія Space X запустила ракету Falcon з 60 супутниками на борту

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Дата публікації
Перегляди
123к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація