Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Загадково зникло одне з кілець Юпітера

Найбільша планета Сонячної системи несподівано позбулася однієї зі своїх характерних рис: в південній півкулі Юпітера зникло атмосферне кільце.

Нижнє кільце Юпітера, відоме як Південний екваторіальний пояс, таємничим чином зникло, залишивши південну половину планети незвично відкритою.

Юпітер, найбільша планета в Сонячній системі, зазвичай оточений двома темними кільцями з атмосферних хмар, одне з яких знаходиться в північній півсфері, а інше в південній.

Однак останні знімки, зроблені астрономами-аматорами, показали, що нижнього кільця, відомого як Південний екваторіальний пояс, тепер немає. Кільце було видно ще наприкінці минулого року, перед тим, як орбіта Юпітера пірнула під Сонце, проте кілька місяців по тому, коли планета знову з'явилася, його вже не було.

Одним з перших виявив це дивовижне явище журналіст і астроном-любитель Боб Кінг, відомий також як Astro_Bob. За його словами, Юпітер з єдиним кільцем виглядає майже як Сатурн, що, на думку Кінга, абсолютно неправильно.

Це незвичайне явище астрономи помічають вже не вперше. Юпітер втрачає і відновлює свої кільця кожні 10-15 років, хоча чому це відбувається, так і залишається загадкою. Але цього разу обличчя планети змінилося практично за три місяці: настільки швидких і радикальних явищ ніколи раніше не спостерігалося.

Читайте також:

Автор теорії чорних дір: подорожі в майбутнє - це реальність

Місячні кратери виявилися гігантськими батарейками

Мільярд світів нашої Галактики схожі на землю, встановили астрономи

У нашій Галактиці знайдено гігантську пилову хмару

Залиште свій коментар

Вибір редакції