Західні вчені знайшли в Чорнобилі радіоактивних комах-потвор

Шкода від Чорнобильської аварії серйозніша, ніж вважалося раніше. Такі висновки дослідження американських та французьких науковців.

Дослідники з США та Франції вивчили екосистему в районі Чорнобильської катастрофи та дійшли висновку, що радіація значно сильніше вплинула на живих істот, аніж вважалося раніше.

Науковці Тімоті Мусо (університет Південної Кароліни) та Андерс Моллер (французький Національний центр наукових досліджень) поставили під сумнів інформацію про те, що екологічна обстановка у зоні повністю відновилася.

Їхні результати показали, що кількість комах (джмелів, метеликів, павуків, коників та інших безхребетних) в забруднених зонах значно скоротилася.

"Існують області, де мешкають понад 100 особин (комах) на квадратний метр, але є області, де їх менше одного на квадратний метр. Це спостереження правдиве для всіх груп видів", - зазначив Моллер.

Учені виявили, що в істот, які живуть неподалік реактора, частіше зустрічаються різні деформації, зокрема, зміна кольору, укорочені кінцівки.

"Зазвичай такі істоти швидко виявляються здобиччю хижаків, оскільки не можуть швидко сховатися через те, що їх крила мають меншу довжину. В цьому випадку ми спостерігали надмірну кількість істот з потворністю", - повідомив Моллер.

Науковці із здивуванням відзначають, що до них не проводилося стандартизованого дослідження впливу радіації на екосистему.

Водночас українська влада перетворила Чорнобильську зону на заповідник, де мешкають вовки, бізони і ведмеді.

Найбільша ядерна техногенна катастрофа в світі сталася на Чорнобильській АЕС в ніч на 26 квітня 1986 року. Була забруднена територія площею 160 тисяч квадратних кілометрів. Постраждали північна частина України, захід Росії та Білорусь. У грудні 2000 року станція була зупинена.

Читайте також:

У Чорнобильській зоні за браконьєрство затримали двох людей Карпачової

Чорнобиль стане екологічно безпечним за 55 років

Чорнобиль стає популярним курортом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: