Захисники прав споживачів вимагають повернути гроші за Windows

Товариство захисту прав споживачів "Громадський контроль", хоче, щоб правила Windows були доступні їм ще до завантаження комп'ютера.

Товариство захисту прав споживачів "Громадський контроль" подало до суду на виробників комп'ютерів із встановленою операційною системою Windows. Про це повідомляється на сайті організації.

Позов подано в Преображенський суд Москви на захист необмеженого кола осіб. В якості відповідачів названі виробники комп'ютерів і ноутбуків Samsung, Acer, HP і RoverComputers. Російське представництво Microsoft виступає третьою стороною за позовом. Судові слухання відбудуться 6 жовтня 2009 року.

Звернутися до суду правозахисників змусило те, що в роздрібних мережах комп'ютери та ноутбуки продаються з встановленою Windows, і вартість операційної системи входить у загальну ціну товару. Таким чином, умови ліцензійної угоди є суттєвими відомостями про товар і повинні повідомлятися споживачам ще до покупки. Але текст ліцензії доступний тільки в електронному вигляді і лише після первинного завантаження комп'ютера.

Захисники прав споживачів вимагають, щоб покупці могли ознайомитися з умовами використання Windows до придбання комп'ютера. Також вони хочуть, щоб виробники повідомляли про порядок повернення коштів за операційну систему, якщо покупець відмовляється від її використання.

Аналогічна справа розглядається Федеральною антимонопольною службою Росії з червня 2009 року, але поки що ніякого рішення не прийнято. Інше розслідування ФАС з приводу припинення поставок Windows XP нещодавно було закрито.

Читайте також:

Windows Vista до Windows 7 можна буде обновити безкоштовно

У Windows 7 знайшли критичну помилку

Windows 7 буде доступний без ключа лише 120 днів

Microsoft оснащуватиме Windows кількома веб-браузерами на вибір

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: