Залишилось 49 років. Учені передрекли зіткнення Землі з величезним астероїдом

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У людства є шанс навіть у разі катастрофи.

Астероїд Апофіс вагою 50 мільйонів тонн летить до Землі і, за прогнозами вчених, метеор може зіштовхнутись з нашою планетою 2068 року.

Про це йдеться в доповіді вчених Санкт-Петербурзького державного університету, передає Metro.

Діаметр астероїда, названого на честь давньоєгипетського бога-змія, який намагався знищити все живе, становить 325 метрів. Водночас зазначається, що ймовірність зіткнення – один до 2,3 млн, тому насправді приводів для паніки не так багато.

Астероїд Апофіс виявили 2004 року і відтоді він не дає спокою людям, а особливо прихильникам різноманітних теорій змов. 9 січня 2013 року він пройшов на відстані 14,46 млн кілометрів від Землі.

Дехто побоювався, що катастрофічне зіткнення станеться 2036 року, проте учені спростовують це.

Але людей все ще цікавить, що ж станеться, якщо небесне тіло все ж таки зіштовхнеться із нашою планетою. На думку винахідника та астронома Роберта Волкера, будь-хто, кому не пощастить опинитися поруч із місцем падіння астероїда, неминуче помре, але у людства загалом є шанс. Мільйони людей загинуть від цунамі, якщо він впаде в океан чи море поруч з якимось великим містом.

Водночас мільйони загинуть і в разі падіння на землю в густонаселене місце. Після себе астероїд залишить великий кратер, приблизно у десять разів більший за його діаметр.

Якщо ж Апофіс впаде у віддаленому місці, наслідки можуть бути мінімальними. Волкер зазначає, що і зараз більша частина суші залишається порожньою і не заселеною людьми. І хоча це буде масштабною катастрофою, здійнятого пилу та інших часток буде недостатньо аби викликати щось на кшталт вулканічної зими, коли сонячні промені не можуть дістатися до поверхні землі, через що масово гине все живе.

Попередні оцінки передбачали, що удар астероїда спричинить вибух у 15 разів сильніший за детонацію Цар-бомби – найпотужнішої водневої бомби з усіх випробуваних.

Більше ніж астероїд, людству загрожує його ж діяльність. Учені підрахували, скільки у землян залишилось часу, щоб зупинити катастрофічні зміни клімату - увесь світ має вжити "безпрецедентних" заходів до 2050 року і звести нанівець викиди вуглекислого газу, аби запобігти смертельним наслідкам глобального потепління.

Залиште свій коментар

Вибір редакції