Запальне захворювання кишківника підвищує ризик появи деменції - вчені

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У людей із запаленням кишківника найчастіше виникали хвороба Альцгеймера та судинна деменція.

Вчені і новому дослідженні виявили високий ступінь кореляції між здоров'ям кишківника і психічним здоров'ям. Так, люди із запальним захворюванням кишківника (ЗЗК) частіше ризикують захворіти на деменцію.

Про це пише CNN.

Наші кишкові мікробіоми складаються з крихітних, але досить потужних бактерій, вірусів і мікробів - вони, мабуть, допомагають нашим метаболічним функцій, допомагають захистити нас від патогенів та управляють нашою імунною системою.

Вважається, що запалення виникає через дисфункціональну або підвищену імунну відповідь на зміни в мікробіомі людини, який генетично сприйнятливий. Це також може бути викликано факторами навколишнього середовища.

В ході дослідження було проаналізовано 1742 пацієнта з ЗЗК у віці 45 років і старше, відібраних з бази даних досліджень Тайванської національного медичного страхування, і проведено порівняння з більш ніж 17400 осіб без цієї хвороби.

Учасники із ЗЗК мали на 4,1% вищу частоту виникнення деменції. Вона також була діагностована на понад сім років раніше, ніж у пацієнтів без запалення.

Люди з PЗК піддавалися найбільшому ризику двох типів деменції:

  • хвороба Альцгеймера, яка викликана пошкодженням і смертю нервових клітин і впливала на пам'ять, мислення і поведінку;
  • судинна деменція, яка виникає через стани, які блокують або зменшують приплив крові до мозку.

Дослідження показало, що зв'язок між запаленням кихківника і деменцією був однаковим для чоловіків і жінок. Не було жодної різниці в ризику між пацієнтами з виразковим колітом або хворобою Крона, але був підвищений ризик розвитку слабоумства залежно від тяжкості і тривалості ЗЗК.

Нагадаємо, дослідники з Гонконгу стверджують, що виявили новий метод раннього виявлення хвороби Альцгеймера, навіть коли симптоми ще не очевидні. За їхніми словами, її можна визначити за десять років до появи симптомів. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції