Запущений супутник для вимірювання поверхневої солоності океану SMOS

З космодрому "Плесецк" стартувала ракетоносій "Рокот" з двома супутниками. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

З північного космодрому Плесецк конверсійною ракетою "Рокот" виведено на орбіти два супутники Європейського космічного агентства - апарат SMOS і малий супутник Proba-2.

Супутник SMOS вважається ключовим в серії космічних апаратів "Дослідники Землі" і націлений на вивчення відразу двох параметрів складної кліматичної системи. Протягом трьох років він з високою чутливістю фіксуватиме рівень зволоженості грунтів і солоність різних ділянок Світового океану.

Запуск SMOS є спільною програмою Європейського космічного агентства, французького космічного агентства і іспанського Центру розвитку виробничих технологій.

Апарати серії Proba (Project for Onboard Autonomy - Проект автономних космічних апаратів) запускаються ESA за Програмою демонстрації працездатності нових технологій. Proba-2 - другий апарат цієї серії. Його вага - біля 130кг, розрахунковий термін експлуатації - два роки.

Сама ракета-носій легкого класу "Рокот" була створена на базі міжконтинентальної балістичної ракети РС-18 для виведення космічних апаратів масою до 2 т на низькі навколоземні орбіти. "Рокот" складається з 3-х секцій. Перші два є блоком прискорювачів стратегічної ракети РС-18 (СС-19). Як третій фрагмент використовується новий розгінний блок "БРІЗ-КМ".

Читайте також:

NASA протестувала ракету, яка доставлятиме космонавтів на Марс

Перший південнокорейський супутник згорів в щільних шарах атмосфери

Росія допоможе КНДР запускати супутники

Китай вивів на орбіту другий супутник глобальної навігаційної системи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: