Заряд сонячної плазми перетворить США на країну третього світу

Вчені розрахували наслідки гіпотетичної електромагнітної катастрофи, яка може статися на Землі в будь-який час.

Агентство NASA у взаємодії з Національною академією наук США здійснило розрахунки за гіпотетичним сценарієм: що буде, коли на Землю обрушиться заряд плазми з Сонця.

Така електромагнітна катастрофа може вибухнути без жодного попередження, планета виявиться непідготовленою до такого лиха, пише газета La Stampa.

Якщо подібна буря станеться, сигнал тривоги з супутника, що спостерігає за Сонцем, поступить до Х'юстону, в центр космічних досліджень. В розпорядженні у людства опиниться всього декілька хвилин, але будь-які зусилля будуть даремними, вважають учені.

Спочатку люди зможуть спостерігати сяйво, подібне полярному, але набагато яскравіше.
Заряд плазми паралізує всі електричні мережі. Вийдуть з ладу енергосистеми та трансформатори.

Ніхто не загине, і наслідки сонячної атаки виявляться не одразу. Але припинить надходити питна вода, відключаться бензоколонки, перестануть функціонувати нафто- і газогони. Вийдуть з ладу системи охолоджування і зберігання продуктів. Автономні енергосистеми в лікарнях пропрацюють три дні, потім зупиняться, прогнозує NASA.

У результаті, підрахували фахівці, через непрямі наслідки паралічу економіки протягом року помруть мільйони американців. ООН класифікуватиме США як країну третього миру. Світовій економіці на відновлення буде потрібно від 4 до 10 років. Зокрема, дуже повільно просуватиметься процес заміни трансформаторів, які не можна буде полагодити.

Подібна магнітна буря сталася в 1859 році. Але тоді промисловість тільки почала розвиватися, і тому світ не зазнав великих втрат, нагадує La Stampa. Зараз людство набагато легше вразити. Так, внаслідок досить слабкої бурі в Канаді у 1989 році 6 млн. людей залишалися без електрики протягом 9 годин.

На думку експертів, статистично вірогідність того, що така катастрофа станеться, можлива. І питання не в тому, трапиться вона чи ні, а тільки в тому, коли це відбудеться.

Читайте також:

Вчені "недооцінили" глобальне потепління

Від зіткнення з астероїдом Землю врятує ядерний вибух

Вчені знайшли докази існування чорної матерії

До 2020 року зникне клавіатура та робота в офісі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: