Засновник скандального WikiLeaks хоче проголосити незалежність Інтернету

Засновник скандального WikiLeaks хоче проголосити незалежність Інтернету

Інтернет має стати незалежним / Фото: Global Look Press

Інтернет-сервери мають вийти з-під контролю тих чи інших держав.

Творець інтернет-ресурсу WikiLeaks Джуліан Ассандж пропонує домагатися незалежності Інтернету, щоб "вирвати його з рук деспотичної держави" і, нарешті, створити "всесвітню цивілізацію".

На його думку, держави, які контролюють сервери, можуть без проблем встановити у "всесвітній павутині" тотальний контроль не лише за окремими користувачами, а й за цілими народами.

"Наші думки і наше листування знаходяться в руках тих, хто контролює сервери. Ну а той, хто може контролювати канали зв'язку і перехоплювати інформацію, - той може вести стеження за цілим суспільством. Це нова глава в розвитку державного стеження: можливість перехоплювати повідомлення не окремих осіб, а цілих народів ", - заявив він.

Як відзначає Ассанж, "ми всі сприймаємо Інтернет як якийсь платонівський "простір ідей", де можна озвучувати свої думки, вести листування, публікувати книги - і все це існує десь там". Насправді ж, підкреслив він, "все це зберігається на інтернет-серверах, розташованих де-небудь у Нью-Йорку, Найробі або Пекіні, і до нас ця інформація доходить по оптоволоконним кабелях або по супутниковому зв'язку".

"Протягом останніх десяти років вартість стеження неухильно скорочувалася, і зараз вже дійшло до того, що дешевше шпигувати відразу за всіма, ніж за якимись окремими людьми", - зазначив засновник WikiLeaks.

Альтернативу нинішньому стану справ він бачить тільки одну - домагатися незалежності Інтернету.

"Утопічна альтернатива полягає в тому, щоб постаратися домогтися незалежності для Інтернету, щоб Інтернет, скажімо так, проголосив незалежність щодо решти світу. Якщо б нам вдалося вирвати його з рук деспотичної держави і наближених до неї угруповань, у нас була б реальна можливість прийти до створення всесвітньої цивілізації", - вважає Ассанж.

Торкаючись своєї долі, він висловив сподівання, що рано чи пізно йому не доведеться ховатися в посольстві Еквадору в Лондоні, де він перебуває вже майже півроку.

Повʼязані теми:

Наступна публікація