Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Засновник Telegram пообіцяв "пожертвувати мільйони доларів" адміністраторам Proxy і VPN

Роскомнагляд уже добу не може повністю заблокувати месенджер на території РФ.

Засновник Telegram Павло Дуров вдячний адміністраторам Proxy і VPN, завдяки в тому числі яким Роскомнагляд уже добу не може заблокувати месенджер на території Росії. На своїй сторінці "ВКонтакте" він пообіцяв виплачувати біткоїн-гранти адміністраторам Proxy і VPN.

"Дякую за підтримку і відданість Telegram - разом нам вдалося пережити перші 24 години блокування. Як показала остання доба, в своїй війні з прогресом наглядові органи Росії готові блокувати мільйони IP-адрес хмарних хостингів, незважаючи на втрати сторонніх проектів. Крім цього, влада Росії бореться і з незалежними сервісами Proxy/VPN, багато з яких перестають працювати (якщо це сталося, вимкніть проксі в налаштуваннях Telegram і спробуйте знайти інший)", - зазначив Дуров.

Він наголосив, що "російський ринок не має істотної частки користувальницької бази Telegram, але він важливий нам з особистих міркувань. У рамках Цифрового Опору - децентралізованого руху на захист цифрових свобод і прогресу - я почав виплачувати біткоїн-гранти адміністраторам Proxy і VPN. Протягом цього року буду радий пожертвувати мільйони доларів особистих коштів на ці цілі. Закликаю всіх приєднуватися і брати участь - налаштуванням Proxy/VPN серверів або їхнім фінансуванням".

Нагадаємо, 13 квітня Таганський райсуд Москви ухвалив рішення про обмеження доступу до Telegram на території Росії через те, що адміністрація месенджера відмовилася надавати ФСБ РФ ключі шифрування, що дозволяють отримувати доступ до листування користувачів. Блокування почалося в понеділок, 16 квітня. Але спроби Роскомнагляду поки що безуспішні. Telegram обходить обмеження за допомогою IP-адрес, що пов'язані з Amazon та Google – тож месенджер у багатьох користувачів продовжує працювати навіть без застосування VPN і проксі-сервісів.

Роскомнагляд простежив шлях "міграції" Telegram і почав блокувати сторонні сайти та адреси. Таким чином до реєстру заборонених сайтів внесли понад 17 мільйонів IP-адрес. Щоправда, 2 мільйони із них уже розблокували.

Залиште свій коментар

Вибір редакції