Завдяки нанотехнологіям люди можуть отримати "суперзір" - учені провели успішний експеримент

Вчені не помітили і ніякої довгострокової шкоди від дослідження.

Ученим з Китайського університету науки і технологій вдалось наділити мишей "суперзором" - для цього в очі піддослідних гризунів ввели спеціальні наночастинки.

Про це експеримент повідомляє Futurism.

В результаті вийшов дивовижний результат: після ін'єкції миші змогли бачити невидиме світло ближнього інфрачервоного діапазону – приблизно такий ефект дають прилади нічого бачення.

Як пояснюється, наночастинки зв'язуються з клітинами сітківки, які відповідають за перетворення світла в електричні сигнали. Для випробування цієї процедури вчені світили інфрачервоним світлом прямо в очі мишам, щоб перевірити, чи будуть вони реагувати.

Зіниці гризунів, яким ввели наночастинки, скоротилися: це означає, що вони можуть "бачити" інфрачервоне світло. Зіниці контрольних мишей, які не отримали ін'єкцію, не скорочувалися.

Водночас ін'єкція ніяк не вплинула на нормальний зір мишей. Вчені не помітили і ніякої довгострокового шкоди. Поки що єдиний спосіб "увімкнути" нічне бачення – ін’єкція часток безпосередньо у сітківку, проте згодом, сподіваються вчені, буде достатньо звичайних крапель.

Нагадаємо, у Британії дівчина зварила яйце у мікрохвильовці і ледь не осліпла. Постраждала каже, що не раз готувала в такий спосіб.

Відео Як вберегти очі від хвороб — консультує лікар-офтальмолог

У гостях студії Сергій Риков - доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри офтальмології Київської національної медичної академії післядипломної освіти ім. Шупика. Фахівець відповідає на такі питання: які очні патології найбільш поширені та найчастіше діагностуються в Україні, які причини виникнення хвороб, чому “молодшають” захворювання очей, кому треба частіше перевіряти очі, аби уникнути непоправної втрати зору. 

Як вберегти очі від хвороб — консультує лікар-офтальмолог

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів