Зелені мавпочки підтвердили закон ціноутворення

Дослідники з'ясували, що за своє на корисне вміння мавпи можуть отимувати їжу, покровительство та секс.

Мавпи здатні оцінювати вартість пропонованих ним послуг, причому відносна цінність тієї чи іншої послуги коливається залежно від "ситуації на ринку". Такі дані дослідження британських вчених-зоологів.

Об'єктом дослідження були зелені мавпи Cercopithecus sabaeus. Зоологи давно встановили, що "валютою" в популяції цих тварин є вишукування паразитів. Мавпи шукають паразитів в хутрі своїх родичів в обмін на їжу, поблажливість з боку домінантних особин і навіть в обмін на секс.

Учені вирішили з'ясувати, чи міняється курс мавпячої "валюти" залежно від поточних обставин. Дослідники помістили в місце проживання мавп контейнер з їжею, який вміла відкривати лише одна мавпа, що знаходиться в популяції в підлеглому положенні. Через годину після того, як вона відкрила контейнер, учені відмітили зміни в її поведінці і в поведінці інших мавп. Родичі навченою ученими мавпи почали частіше шукати у неї паразитів, а сама вона почала чистити хутро домінантних особин протягом коротшого відрізку часу.

На наступній стадії експерименту учені додали на "ринок" "конкуруючу фірму": вони поставили другий контейнер з їжею, який вміла відкривати інша мавпа. Через деякий час популярність першої мавпи впала, а другої, навпаки, зросла. Врешті-решт члени зграї, що не вміють відкривати контейнери, почали шукати паразитів в обох навчених мавп рівну кількість часу.

Останніми роками біологи знаходять у різних мавп все більше якостей, що свідчать про їх розвинений інтелект. Зовсім недавно у мавп-капуцинів були виявлені моральні якості і одночасно здібність до обману, а шимпанзе довели, що можуть планувати свої дії.

Читайте також:

Вчені встановили найщасливіший вік жінок

Перші європейці були канібалами

Російські школярі скачували з Інтернету порно в рамках проекту "Освіта"

Мавпа обпісяла президента Замбії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: