Землі загрожує магнітна буря через нову пляму на Сонці: коли очікувати удару

Землі загрожує магнітна буря через нову пляму на Сонці: коли очікувати удару

16 травня Землю накриє магнітна буря / Фото: Associated Press

Вже 16 травня почнеться магнітна буря.

Корональний викид маси від Сонця може вдарити по магнітному полю Землі вже 16 травня. Отже, магнітна буря почнеться завтра.

Згідно зі звітом Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США (NOAA), відносно слабкий викид корональної маси, що повільно рухається, відправився в космос 12 травня.

Це сталося внаслідок виверження сонячної нитки магнетизму у південній півкулі Сонця.
Викид корональної маси може спричинити геомагнітну бурю класу G1 на Землі. 

Протягом останніх 24 годин сонячна активність була низькою, згідно з даними NOAA. На свіжих зображеннях Сонця видно сім пронумерованих сонячних плям, де одна з них є новою. Саме у цій плямі на зірці наразі відбувається найбільша кількість спалахів. На думку експертів, пляма AR3305 може стати джерелом сонячних спалахів найближчим часом.

Лікарі рекомендують у подібні періоди дотримуватись графіка сну, знизити навантаження на серцево-судинну систему, а за наявності хронічних захворювань, особливо серцево-судинних, – мати з собою всі необхідні ліки.

Корональні викиди маси — це великі викиди плазми від Сонця, які іноді супроводжуються сонячними спалахами. Корональні викиди маси та спалахи можуть своєю чергою викликати сонячні бурі, викидаючи високошвидкісні потоки заряджених частинок у магнітосферу — область космосу навколо Землі, у якій домінує магнітне поле планети.

Коли це відбувається, магнітне поле Землі слабшає приблизно на 6-12 годин, і для повного відновлення буде потрібно кілька днів.

Сонячні бурі можуть викликати широкий спектр наслідків: від незначних збоїв у роботі супутників до повномасштабних відключень електроенергії.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація