Земля розминулася з невідомим астероїдом

На відстані 14 тисяч кілометрів від Землі пролетів астероїд розміром з гараж. Вчені його помітили лише за 15 годин до зближення.

Раніше невідомий астероїд зі швидкістю 10 кілометрів на секунду пролетів повз Землю на відстані 14 тисяч кілометрів.

Фахівці NASA виявили астероїд приблизно за 15 годин до його максимального зближення із Землею. Діаметр нового об'єкту, що отримав ім'я 2009 VA, становить близько 7 метрів.

Астероїд пройшов на відстані 14 тисяч кілометрів від Землі, ставши третім у списку космічних тіл, що проходили найближче до планети. Інші рекордсмени - це астероїд 2008 TS26, який пройшов на відстані 6150 кілометрів, і 2004 FU162, який зближувався із Землею на 6535 кілометрів.

За словами дослідників, навіть у разі падіння астероїда на Землю, жодної небезпеки не було: об'єкти подібного розміру наближаються до Землі приблизно двічі на рік, а падають - раз у п'ять років.

Вчені підкреслюють, що виявлення астероїдів незадовго до зближення із землею є достатньо рідкісною подією. Більше року тому за подібних обставин вдалося зареєструвати 2008 TC3 - це небесне тіло розміром декілька метрів було зареєстроване менш ніж за добу до падіння. Небесний гість вибухнув на висоті близько 37 кілометрів над суданською пустелею.

Читайте також:

Від зіткнення з астероїдом Землю врятує ядерний вибух

Над Землею пролетів астероїд розміром з Тунгуський метеорит

Метеорит, що знищив динозаврів, упав в Індії

Життя на Землі зародилося завдяки метеоритному бомбардуванню

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: