Земля розтратила свій капітал, ресурси закінчилися завчасно

Землі пророкують закінчення ресурсів, необхідних для життєдіяльності людини. Людство витратило все набагато раніше, ніж очікувалося.

Для задоволення наших сьогоднішніх потреб потрібна планета в півтора більше за Землю, пише Антоніо Чанчулло в La Repubblica.

"Через кілька днів, 21 серпня, ми промотаемо весь капітал, який планета надала в наше розпорядження. Ми витратили воду, яка спонтанно поновлювалася у водоймах, траву, яка росте на пасовищах, рибу з морів і озер, врожаї з родючих земель, дари лісу. І одночасно ми витратили корисний простір для зберігання наших відходів, починаючи з парникових газів, що породжують кліматичний хаос. З 22 серпня слід оголосити людей екологічними банкрутами. Але, оскільки зупинитися неможливо, а альтернативи не реалізуються, ми будемо вирішувати проблему, передаючи векселя нашим онукам , тобто відсуваючи проблему в майбутнє. Ми будемо брати воду, яка тече в підземних шарах, в тих, які не підживлюються дощами. Ми будемо активізувати пасовищне скотарство, жертвуючи полями і луками на догоду пустель. Ми спустошили моря і річки, виловлюючи більше риби і морепродуктів, ніж дозволяє природне відтворення. Ми будемо продовжувати втрачати кожну хвилину втішні угіддя, рівні по площі 65 футбольним полям. До того ж ми дозволимо парниковим газам захопити атмосферу, і вони будуть обрушувати тепло на наші голови, спричинюючи виникнення більш частих повеней і пожеж", - пише видання.

Сигнал тривоги надійшов від Global Footprint Network - організації, яка впродовж багатьох років підраховує вплив різних способів життя на навколишнє середовище. Так, якщо б ми жили як американці, нам було б потрібно чотири планети, подібних до Землі. Італійці споживають менше, але і для них потрібно півтори планети. За словами автора статті, слід брати приклад з китайців та індусів, які використовують лише необхідне і залишають більше половини ресурсів планети в розпорядження інших видів.

На думку італійського вченого Роберто Брамбілла, щоб почати знижувати наш вплив на навколишнє середовище, потрібно не багато: їсти менше м'яса, іноді їздити на велосипеді або на метро, а не на автомобілі, використовувати поновлювані джерела енергії. Сума тисяч подібних жестів перетвориться на різницю між "екологічним відбитком" одного американця, рівного 9 га поверхні Землі, і німця, життєзабезпечення якого вимагає 4 га.

Читайте також:

Вчені змоделювали клімат стародавньої Землі

Науковці прогнозують спекотне літо у найближчі 7 років

Терміну "глобальне потепління" виповнилося 35 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: