Жіночий мозок не запрограмований на дієти

Вчені з'ясували, чому жінкам набагато складніше схуднути за допомогою дієти, ніж чоловікам.

Американські учені з'ясували, чому жінкам набагато складніше схуднути за допомогою дієти, ніж чоловікам. Як йдеться в результатах досліджень, обнародуваних у вівторок у Віснику Національної академії наук США, жінкам набагато важче пригнічувати почуття голоду побачивши улюблену страву.
 
Експерименти з даного питання проводила група учених з нью-йоркської Брукхейвенської національної лабораторії.

У дослідженнях взяли участь 23 молодих і здорових людини - 13 жінок і 10 чоловіків. Їм було запропоновано утримуватися від їжі протягом 17 годин. Після цього перед кожним ставили тарілку з улюбленою стравою і пропонували відвернутися від їжі, думаючи про щось інше. При цьому учені здійснювали сканування мозку добровольців.

При спробі подавити почуття голоду у чоловіків області мозку, що відповідають за це почуття, ставали менш активні, а у жінок функціонування мозку не змінювалося.

"Відсутність у жінок заборонного контролю на їжу може пояснювати той факт, що представниці прекрасної статі досягають меншого успіху під час зниження ваги за допомогою дієт, ніж чоловіки", - вважає керівник дослідницької групи доктор Джин-Джек Ванг.

Цікаво, що при опитуванні добровольців, що брали участь в експерименті, учені і від чоловіків, і від жінок отримували завірення в тому, що їм вдається подавити почуття голоду. Проте свідчення томографів, що сканують мозок піддослідних, "запротоколювали" активність ділянок, що відповідають за апетит, в мозку жінок і відсутність подібної активності в мозку чоловіків.

Проте деякі лікарі вже назвали ці дані "провокаційними", оскільки нічим, окрім свідчень томографів, вони не підкріплені. На думку експерта-дієтолога з штату Орегон Еріка Стайса, контроль за апетитом в жіночому і чоловічому організмі може залежати від різного рівня естрогену. Проте вивчення дії гормонів на апетит не входило в завдання групи учених, очолюваних доктором Ванг.

В даний час в США, згідно з офіційними даними, від ожиріння страждають 35,3 % жінок і 33,3% чоловіків.

Читайте також:
Вчені знайшли "вимикач" ожиріння
Губернатор штату Нью-Йорк хоче ввести "податок на ожиріння"

Вчені назвали десятку наукових проривів 2008 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: