Життя на Землі зародилося завдяки метеоритному бомбардуванню

Вчені виявили, що астероїди, які бомбардували Землю та Марс протягом 20 млн. років, зробили сприятливими умови для життя на планетах.

Метеоритне бомбардування створило на Землі умови, відповідні для життя.

Група учених з Імперського коледжу науки, техніки й медицини (Англія) показала, що "пізнє важке бомбардування", що завершилося близько чотирьох мільярдів років тому, стимулювало зміну складу атмосфер Землі і Марса, сприятливих для життя.

Як відомо, при вході метеорита в атмосферу планети його поверхня надзвичайно сильно нагрівається, внаслідок чого деяка частина складових його мінералів і органічних речовин виділяється в довкілля у вигляді водяної пари і діоксиду вуглецю.

Автори дослідження припускають, що під впливом цих процесів відносна вологість газоподібної оболонки і температура поверхні (двоокис вуглецю сприяв виникненню парникового ефекту) Землі і Марса повинні були помітно підвищитися.

В ході дослідження учені проаналізували склад і властивості 15 фрагментів метеоритів, що збереглися. Для оцінки об'ємів газів, що виділяються використовувалася сучасна методика ftir-піролізу, що дозволяє нагрівати речовину зі швидкістю 20 тисяч градусів Цельсія на секунду.

В середньому, як показали результати вимірів, один метеорит при проходженні атмосфери вивільняє близько 12 відсотків своєї маси у вигляді водяної пари і 6 відсотків - у вигляді вуглекислого газу.

Очевидно, що впливом одиночного зіткнення можна нехтувати, проте період "пізнього важкого бомбардування", що продовжувався як мінімум 20 мільйонів років, був відмічений різким підвищенням частоти зіткнень Марса і Землі з астероїдами.

Скориставшись параметрами опублікованих моделей, учені підрахували: щороку в атмосфери планет таким шляхом могли потрапляти декілька мільярдів тонн діоксиду вуглецю і водяної пари.

"Можливо, саме цей період став переломним в історії древньої Землі: у її газовій оболонці з'явилася достатня кількість необхідних для зародження життя речовин", — відзначає один з авторів роботи Марк Сефтон.

Марсу ж, як пояснюють учені, "не пощастило": за відсутності захисту — магнітного поля — щільність його атмосфери швидко зменшилася під впливом сонячного вітру, а зниження вулканічної активності прискорило охолодження поверхні. Рідка вода поступово відступала до полюсів, де і перетворилася на лід.

Необхідно відзначити, що висновки вчених узгоджуються з результатами інших недавніх досліджень у даної області.

Читайте також:

Легендарній грі "Тетріс" - 25 років

Новим космічним туристом стане канадський бізнесмен

В США створено найпотужніший у світі лазер-гігант

Глобальне потепління щороку вбиває 300 тисяч людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: