Зі старих мобілок "видобувають" золото

Шведи навчилися видобувати золото та срібло зі старих мобільних телефонів. Кошти спрямовують на реалізацію екологічних проектів.

У Швеції започаткували новий метод утилізації мобільних телефонів, який дозволяє "витягувати" зі старих "трубок" дорогоцінні метали.

За даними шведської організації вторинної переробки Abfall Schweden, в тонні мобільних телефонів в середньому міститься близько кілограма срібла і близько 300 грамів золота.

Частина зібраних таким чином коштів йде на потреби фонду допомоги країнам, що розвиваються. Там їх спрямовують на реалізацію проектів захисту навколишнього середовища.

"Раніше багато людей не знали, куди подіти старий мобільник. В кращому разі виймали акумулятор, а все інше викидали. В гіршому - у відро для сміття відправлявся і акумулятор", - пригадує продавець-консультант салону мобільного зв'язку в передмісті Стокгольма.

Тепер, зазначає він, всі охочі можуть здати старі пристрої зв’язку у них в магазині. Для цих цілей передбачені спеціальні ящики з яскравими літерами.

Втім, не всі поспішають позбавитися від своїх колишніх телефонів. Один з покупців, який щойно придбав новий мобільний, не збирається розлучатися зі старим. "У телефоні збережено багато важливої інформації. І навіть коли він відслужив своє, краще він опиниться в ящику стола у мене вдома, ніж в корзині для утилізації. В крайньому випадку, з ним зможе грати моя дочка", - наголошує один з покупців.

Згідно зі статистичними даними, в ящиках столів шведів таких непотрібних телефонів лежить близько 15 мільйонів, а в Німеччині і того більше - близько 60 мільйонів.

Читайте також:

Nokia буде виготовляти ноутбуки

"Емо-фон" розробили у Німеччині

До 2012 року з'явиться універсальний зарядний пристрій для мобілок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: