Знайдено ген, відповідальний за залежність від алкоголю, тютюну та наркотиків

Вважається, що схильність до вживання алкоголю або наркотиків, так само як і до паління тютюну, проявляється як результат активності тих чи інших генів.

Вчені вперше виявили ген, що відповідає за загальну схильність людей до надмірного вживання алкоголю, тютюну та наркотиків, повідомляється в статті дослідників, опублікованій у сьогоднішньому випуску журналу Proceedings of the National Academy of Sciences.

Вважається, що схильність до вживання алкоголю або наркотиків, так само як і до паління тютюну, проявляється не тільки під впливом поганого оточення, але і як результат активності тих чи інших генів. Дослідження минулих років вже виявляли гени, що відповідають за якийсь один вид залежності у людей - нікотинової, наркотичної чи алкогольної.

Команда професора Хе Піна Чжана (Heping Zhang) з Єльської школи громадського здоров'я спробувала виявити гени, що відповідають за більш загальну схильність людей до зловживання різними речовинами.

На думку авторів дослідження, роботу такого гена можна виявити у людей, що зловживають принаймні двома типами з шести різних речовин: нікотином, алкоголем, марихуаною, кокаїном, опіатами або іншими типами наркотиків.

У своїй роботі вчені використовували генетичні дані 3,627 тисячі чоловік, занесені в результаті масштабного національного генетичного дослідження в спеціальну базу даних, де зазначається їх діагноз і ознаки захворювання тим чи іншим видом залежності.

У результаті аналізу авторам публікації вдалося встановити зв'язок між зловживанням наркотиками і алкоголем та активністю гена PKNOX2 у американських жінок, які мають європейське коріння. При цьому зв'язок з цим геном практично неможливо виявити, аналізуючи якийсь один вид залежності.

Ця робота, на думку авторів статті, наголошує на необхідності комплексного вивчення такого явища, як алкогольна, наркотична та нікотинова залежність, незважаючи на зусилля з вивчення залежності від індивідуальних наркотичних речовин і стимуляторів.

Читайте також:

Існує ген астми

Вчені відкрили секрет захисту клітин від раку

За зраду відповідає спеціальний ген

Людська мова залежить не від генів, а від культури

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: