Знайдено ген, який відповідає за ріст пухлини мозку

Американські вчені ідентифікували мутований ген, який домінує у розвитку деяких типів гліоми - дуже небезпечної форми пухлини.

Учені з американської компанії Agios Pharmaceuticals ідентифікували мутований ген, який відіграє ключову роль у розвитку деяких типів гліоми - смертельно небезпечної форми пухлини мозку.

Мутація гена, що контролює вироблення ферменту ізоцитрата дегідрогенази-1 (IDH1), призводить до збільшення концентрації в мозку 2-гідроксіглютарата (2HG), що сприяє росту ракової пухлини.

До цих пір вважалося, що ген IDH1 не грає ролі в розвитку раку.

Дослідження показало, що люди з недоброякісної гліомою часто є носіями мутованої форми гена.

У зразках гліоми, взятих у людей з мутацією IDH1, міститься в сто разів більше 2HG, ніж у тканинах, отриманих від пацієнтів, що мають нормальну форму гена.

На думку вчених, блокування вироблення 2-гідроксіглютарата дозволить уповільнювати або запобігати перетворення злоякісної гліоми в смертельно небезпечну вторинну гліобластому.

Нагадаємо, гліоми - це найпоширеніші первинні пухлини головного мозку. Через них в одних лише Сполучених Штатах щорічно вмирає близько 13 тисяч людей. Чому у людей розвиваються ці пухлини і хто потрапляє до групи ризику, ученим відомо дуже мало.

Вважається, що лівші більше за інших ризикують захворіти цим різновидом раку.

Читайте також:

Мобільні телефони провокують чотири виду раку та імпотенцію

Знайдено ген, відповідальний за залежність від алкоголю, тютюну та наркотиків

Існує ген астми

Вчені відкрили секрет захисту клітин від раку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: