Знайдено найстарішу рослину на Землі, яка клонує себе вже 13 тисяч років

Біологи знайшли в Каліфорнії унікальну рослину - дуб Палмера, якому за приблизними підрахунками 13 тисяч років.

Американським біологам вдалося знайти найстарішу на світі рослину – нею виявилося дерево Quercus palmeri (дуб Палмера), якому близько 13 тисяч років.

Дуб Палмера відрізняється від звичних дубів, цей вид більше нагадує чагарник. Науковці виявили рослину у посушливому лісовому районі Каліфорнії, і це наштовхнуло їх на думку, що рослина може мати незвичайне походження, - адже зазвичай дуби Палемра ростуть у більш прохолодних та вологих регіонах.

Дослідження дерева показало, що на ньому не ростуть фертильні жолуді, тобто форма розмноження дуба нетрадиційна. Провівши генетичний аналіз, вчені виявили, що група переплетених стовбурів насправді є одним стовбуром. З'ясувалося, що всі рослини, що ростуть в цьому регіоні, з'явилися в результаті безстатевого розмноження, тобто фактично одна рослина клонувала саму себе.

Подальше спостереження дозволило встановити, що колонія Quercus palmeri виникла тут за часів пізнього плейстоцена - періоду, який закінчився приблизно 12 тисяч років тому. За цей час шляхом клонування дерево змогло досягти 22 метрів в довжину.

За словами співавтора дослідження Ендрю Сандерса, це без перебільшення єдиний вцілілий представник зниклої лісової флори, яка росла у цій місцевості в розпал останнього льодовикового періоду.

Читайте також:

Вперше виявлено отруйного динозавра

Тютюн виробляє антитіла проти раку

У Камбоджі знайшли популяцію рідкісних сіамських крокодилів

"Остання ланка в еволюції людини" виявилася лемуром

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: