Знайдено новий різновид динозаврів

На півночі Китаю знайдено залишки динозавра, якого фахівці назвали "жирафом мезозойської ери".

У відкладеннях раннього крейдяного періоду на північному заході Китаю, в провінції Ганьсу знайдені залишки динозавра, віднесеного місцевими фахівцями до сімейства Brachiosauridae (брахіозаврів).

Новий вид, що отримав наукову назву Qiaowanlong kangxii, мав дуже скромні - в порівнянні з іншими брахіозаврами - розміри: динозавр досягав "всього" трьох метрів у висоту, а довжина його тіла складала приблизно 12 метрів. Маса Qiaowanlong kangxii доходила до 10 тонн.

Дослідникам удалося витягнути із землі 8 шийних хребців динозавра, кістки тазу і деяку кількість непізнаних кісток.

Аналіз будови хребців показав, що Qiaowanlong kangxii вважав за краще витягувати шию вгору, чим, йімовірно, відрізнявся від інших брахіозаврів і нагадував інших представників групи зауроподів (автори роботи навіть дали йому прізвисько "жираф мезозойської ери").

Знахідка китайських учених ставить під сумнів правдивість популярної теорії про швидке скорочення популяції зауроподів на початку крейдяного періоду.

Останки динозавра також виявляють схожість з останками, знайденими на території Північної Америки, що може служити свідоцтвом того, що "містки", які сполучали материки, на початку крейдяного періоду ще зберігалися, і зауроподи переміщалися ними з континенту на континент.

Читайте також:

Мавпенятка виявилися вихованішими за людських дітей

Вчені розкрили загадку кам'яних гігантів з острова Пасхи

Вчені знайшли у сучасних людей три нових гени

Кліматологи пророкують планеті глобальне похолодання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: