Знаменита "людина з Толлунда" розкриває секрети: вчені з'ясували, що їв чоловік перед смертю

Знаменита "людина з Толлунда" розкриває секрети: вчені з'ясували, що їв чоловік перед смертю

Фото: А. Mikkelsen, Museum Silkeborg, Antiquity

Мумія чоловіка віком 2400 років була знайдена на торф'яних болотах Данії в 1950 році.

Данські вчені на чолі з Ніною Хельтен Нільсен з музею Сількеборг провели детальний аналіз так званої мумії "болотної людини", вік якої становить близько 2400 років. Дослідження допомогло визначити раціон цієї людини і встановити, що було його останньою в житті трапезою перш ніж його принесли в жертву.

Про це пише Cambridge.

Зазначається, що був досліджений кишківник "людини з Толлунда", і з'ясувалося, що чоловік їв кашу з ячменю з додаванням насіння диких трав, що наводить на думку про ритуальне значення вбивства. Учені знайшли понад 20 видів різних трав у останній трапезі страченого чоловіка, зокрема гірчак блідий, відому лікарську рослину, льон, кропиву, братки та березку.

Воду для каші набрали звідси ж, із болота, тому в кишечнику чоловіка виявили також залишки водоростей, пісок і деревне вугілля. Приготували кашу в глиняному горщику на багатті. Крім цього, жертва їла рибу.

Також в організмі чоловіка знайшли кілька паразитарних інфекцій, що вказує на те, що чоловік часто харчувався недовареним м'ясом і пив брудну, сиру воду.

Нагадаємо, "людина з Толлунда", мабуть, найвідоміша з так званих "болотних людей", мумій, знайдених у різний час на торф'яних болотах, переважно на півночі Європи. Всього в торфяних болотах Європи було виявлено понад тисячу стародавніх тіл.

Про "людину з Толлунда" відомо, що чоловік був на зріст 162 см, у момент смерті був одягнений у смушеву шапочку та сорочку, що зотліла за дві тисячі років. На його шиї залишилася мотузка, якою його задушили та кинули тіло в болото. У момент смерті йому було близько 40 років.

Нагадаємо:

У Єгипті археологи знайшли 20 непограбованих саркофагів із муміями

У Єгипті археологи знайшли 20 непограбованих саркофагів із муміями

Повʼязані теми:

Наступна публікація