Знайдена планета, придатна для життя

Американські астрономи знайшли за межами Сонячної системи планету, на якій може бути вода, атмосфера та прийнятна гравітація.

За межами Сонячної системи на відстані 20 світлових років від Землі відкрита планета, потенційно придатна для життя.

За оцінкою американських астрономів, на поверхні небесного тіла може бути вода в рідкому стані, а сила гравітації вказує на наявність атмосфери.

Якщо ці висновки відповідають дійсності, то мова йде про планету з найоптимальнішими для життя умовами (крім Землі) серед всіх досі відкритих небесних тіл. Про це повідомили автори відкриття з Каліфорнійського університету в місті Санта-Круз і Інституту Карнегі у Вашингтоні.

Учені прийшли до цього висновку на підставі 11 років спостережень за сузір'ям Терезів за допомогою оптичного телескопа "Кек-1", який розташований в штаті Гаваї і вважається найбільшим на Землі інструментом даного типу.

Новому небесному тілу присвоєно назву "581g". Воно в 3-4 рази важче нашої планети, обертається навколо зірки "Глізе 581" (червоний карлик), період обертання становить близько 37 земних діб.

Оціночна маса дозволяє припускати, що поверхня "581g" покрита скелями і каменями, а сила тяжіння досить велика для існування атмосфери.

Це не обов'язково означає, що планета придатна для проживання людини, обумовлюються вчені.

"Наші дослідження свідчать на користь існування планети, потенційно придатної для життя. Ми відкрили її дуже швидко, при цьому її оточення вказує на те, що такі небесні тіла можуть зустрічатися часто", - зазначив професор астрономії та астрофізики Стівен Вогт з Каліфорнійського університету.

Дослідники відкрили дві нові планети, включаючи "581g", що обертаються навколо "Глізе 581". Їх загальна кількість таким чином зросла до шести. Принаймні на двох з них, виключаючи "581g", існують передумови для існування життя в тій чи іншій формі.

Раніше британські планетологи підрахували, що не менше 3,5% зірок нашої Галактики можуть мати схожі на Землю планети, які складаються з твердих гірських порід, - це приблизно мільярд інших світів, частина яких, ймовірно, заселена живими організмами.

Читайте також:

Астрономи отримали унікальне відео з Сатурна

Найкращі астрономічні фотографії 2010 року

Вчені знайшли нову сонячну систему

Астрономи знайшли найбільше сузір’я планет за межами Сонячної системи

ВідеоЗнайдена планета, придатна для життя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: