Знайдено залишки динозавра у дивовижному стані: зберіглася навіть шкіра

Знайдено залишки динозавра у дивовижному стані: зберіглася навіть шкіра

Динозавр помер близько 135 млн років тому

Зазвичай скелети тероподів зустрічаються рідко й у поганому стані. Цього ж разу рівень збереження скелета становить 98 відсотків.

Палеонтологи виявили залишки динозавра, які збереглися у "рекордно" чудовому стані. Про знахідку було оголошено на прес-конференції в Мюнхені.

Представник Баварського палеонтологічного та геологічного музею Олівер Раухут стверджує, що проглядаються навіть скам'янілі рештки шкіри та протопір'я.

За його словами, скелети тероподів зустрічаються рідко і зазвичай у поганому стані. Цього ж разу рівень збереження скелета становить 98 відсотків.

Довжина хижака за життя складала близько 72 сантиметрів. Динозавр помер близько 135 млн років тому поблизу сучасного баварського містечка Кельхайм. Палеонтологи вважають, що на момент смерті йому був рік від народження.

Планується, що плита вапняку разом зі скелетом буде демонструватися в музеї протягом кількох днів.

Знахідка була зроблена кілька років тому у Баварії та потрапила в неназвану приватну колекцію. Пізніше, однак, ящера передали державі. Вчені відзначають, що в результаті скам'яніння скелет ящера виявився сильно здавлений, тому його тривимірна структура в цілому невідома.

У середині вересня 2011 року в Science з'явилася робота, в якій вчені описали фрагменти пір'я, виявленого у бурштині. Це пір'я, швидше за все, належало динозаврам. Вік зразків бурштину становив від 70 до 85 мільйонів років.

Читайте також:

Найдорожчий будинок в світі з золота та кісток динозавра

Вчені: хижі динозаври насправді були вегетаріанцями

Горбатий динозавр змінив уявлення про час появи пір'я

У Техасі знайшли новий вид динозаврів

Повʼязані теми:

Наступна публікація