Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Золото на Землі з'явилося після космічної катастрофи

Вже після формування мантії і ядра Землі якісь сторонні процеси призвели до збагачення кори планети важкими елементами.

Всі золоті запаси на Землі з'явилися в результаті космічної катастрофи - зіткнення нашої планети з іншим космічним тілом розміром приблизно з Плутон.

До такого висновку дійшла група американських вчених з Інституту дослідження Місяця NASA, вивчивши процеси формування планет земної групи.

"Наші уявлення про процес формування Землі та інших планет із залізним ядром і кремнієвою мантією свідчать, що елементи, які володіють спорідненістю до заліза, поступово стягуються до ядра планети. Таким чином, наша Земля не повинна мати золота або руд інших сидерофільних елементів (платина, паладій, кобальт, нікель тощо – прим. ред.) у корі, де б ми могли їх видобувати", - зауважив один з авторів роботи, Річард Уокер з університету Меріленда.

Однак той факт, що видобуток металів на Землі процвітає тисячі років, свідчить про те, що вже після формування мантії і ядра якісь процеси призвели до збагачення кори планети важкими елементами.

Можливо, що метали потрапили на Землю в результаті "важкого метеоритного бомбардування" на пізніх стадіях формування Сонячної системи. Проте досі вченим було неясно, був це одиничний удар космічного об'єкта, або ж тривалий "дощ".

Американські експерти з допомогою комп'ютерного моделювання розрахували параметри космічного об'єкта, який забезпечив людство золотом та іншими металами.

Дослідники виробили низку критеріїв, за якими цей "благодійник" мав бути досить великим, щоб пробити кору планети (але не настільки, щоб зруйнувати її ядро), а також містити достатню кількість сидерофільних речовин.

Результати розрахунків показали, що найкраще підходить під ці умови космічне тіло діаметром від 2,5 до 3 тисяч кілометрів, що приблизно відповідає розміру Плутона.

Читайте також:

Вчені розгледіли на Сонці гігантський смайлик

На Місяці знайшли воду, срібло й алкоголь

Астрономи отримали унікальне відео з Сатурна

Комета Галлея виявилася прибульцем з іншої зоряної системи

Залиште свій коментар

Вибір редакції