Марсіанський зонд "Фенікс" офіційно визнали загиблим

Знімок зонда був зроблений в травні 2010 року за допомогою камери високої роздільної здатності HiRISE.

Марсіанський зонд "Фенікс" не пережив зиму. На це вказують нові фотографії, передані орбітальним апаратом MRO - на знімках чітко помітні ушкодження апарату. Фотографії доступні на присвяченій місії "Фенікса" сторінці на сайті NASA.

Знімок зонда був зроблений в травні 2010 року за допомогою камери високої роздільної здатності HiRISE. Фотографія разюче відрізняється від знімків "Фенікса", переданих на Землю в 2008 році. Тоді зонд виглядав як блискуче плямочка, і на фото були добре помітні основне "тіло" зонда і його сонячні батареї. На нових знімках "Фенікс" зовсім не блищить, крім того, не помітно ні батарей, ні їх тіней.

На думку вчених, відсутність блиску пояснюється не тільки тим, що на поверхні зонда осіла пил - ще однією причиною є серйозні пошкодження апарату. На це також вказує відсутність обрисів сонячних батарей. Дослідники вважають, що "Фенікс" був частково зруйнований масою льоду, що утворився під час марсіанської зими.

Фахівці припускали такий розвиток подія, тому що апарат не був оснащений пристроями, які могли б захистити його в зимових умовах. Тим не менше, вчені не виключали, що з деякою ймовірністю зонд зможе пережити зиму. Після того як на північному полюсі Марса, де знаходиться "Фенікс", настала весна, дослідники провели три безуспішних сеансу пошуків апарату - орбітальний апарат Mars Odyssey протягом декількох днів пролітав над місцем посадки зонда і намагався зловити радіосигналів від нього. До програми "Фенікса" закладена команда при достатній кількості сонячного випромінювання намагатися зв'язатися з будь-яким доступним передавачем. Остання пошукова операція тривала з 17 по 21 травня 2010 року.

Зонд "Фенікс" сів на Марс 25 травня 2008 року. Планувалося, що його місія триватиме три місяці, проте апарат пропрацював на два місяці довше. За час свого перебування на Червоній планеті "Фенікс" вивчив хімічний склад марсіанського ґрунту, зокрема, виявив в її складі отруйні для більшості живих істот речовини - перхлорати, зумів отримати з ґрунту воду, а також досліджував характеристики атмосфери Марса.

Читайте також:

NASA зробило останню спробу знайти зонд "Фенікс"

"Фенікс" сфотографував пилові бурі на Марсі

Марсіанська вода виявилася отруйною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: