Зонди, які шукали життя на Марсі, самі його і знищили

Пошуки органічних речовин на Червоній планеті могли бути безрезультатними через спосіб дослідження зразків марсоходами.

Космічні зонди, які безуспішно шукали життя на Марсі, могли самі знищити її сліди у взятих зразках, вважають вчені. Можливо, органічні речовини, що містяться у пробах ґрунту, були знищені внаслідок нагрівання, пише журнал New Scientist з посиланням на доклад групи американських вчених на конференції з проблем вивчення Місяця і планет в Х'юстоні.

В 1976 році посадочні зонди "Вікінгів" не змогли знайти на поверхні планети навіть незначної кількості органічних молекул, і це поставило вчених в безвихідь. Адже навіть якщо на Марсі ніколи не було життя, астероїді і комети, що падали на його поверхню, повинні були "доставити" на планету певну кількість органічних молекул.

Деякі вчені висловили версію, що органіка на поверхні була зруйнована природними високоактивними хімічними речовинами, такими як перекис водню. Так, в 2008 році зонд "Фенікс", що не знайшов на Марсі органіки, виявив у ґрунті Червоної планети хімікати, здатні знищити ознаки життя – перхлорати.

За низької температури перхлорати відносно безпечні, однак при нагріванні до сотень градусів за Цельсієм вони звільняють водень, через що згоряє все довкола. І "Фенікс", і "Вікінги" шукали органічні молекули, нагріваючи зразки ґрунту приблизно до таких самих температур, щоби надалі проаналізувати склад отриманого газу.

Автори доповіді, Дуглас Мінг з Центру NASA імені Джонсона та його колеги під час експерименту з'ясували, що при нагріванні до високих температур у зразках не залишається жодних слідів органіки. Таким чином, навіть якщо концентрація органічних речовин в ґрунті досягала кількох частин на тисячу, "Вікінги" і "Фенікс" могли їх не побачити.

Можливо, наступний апарат – європейський марсохід ExoMars, запуск якого призначений на 2016 рік, все ж знайде сліди органічних речовин. В його приборах зразки будуть нагріватися в присутності води, що не дозволить органіці згоріти.

Читайте також:

Німецькі школярі визначили положення астероїдів точніше за NASA

Шатл "Атлантіс" приземлився в Каліфорнії

Найдовше за 2000 років сонячне затемнення відбудеться в липні

Вчені знайшли бракуючу ланку в еволюції людини, яку шукали два століття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: