Зроблено перший крок до перемоги над старістю: омолоджено імунну систему

Вчені заявили, що процес старіння піддається контролю. Принаймні - імунну систему мишей вдалося омолодити.

Ізраїльським вченим в ході експерименту вдалося омолодити імунну систему мишей.

Тепер вчені, які працюють під керівництвом професора Дорона Меламеда, заявляють, що процес старіння піддається контролю. У найближчому майбутньому людство навчиться боротися з хворобами старих людей.

Група вчених з хайфського "Техніона" (Ізраїльський технологічний інститут) довела, що видалення з організму старих B-лімфоцит, що грають важливу роль у забезпеченні гуморального специфічного імунітету, приводить до того, що організм починає виробляти нові клітини.

Імунна система з віком слабшає, що проявляється в значному збільшенні захворюваності серед літніх людей і на їхній реакції на проведену вакцинацію, говорять вчені.

Важливу роль в імунітеті відіграють клітини-В, що відповідають за вироблення антитіл і В-клітини пам'яті. Проте з віком здатність організму виробляти нові клітини зменшується, при цьому накопичуються "старі" клітини з обмеженими можливостями реакції на інфекцію.

У ході експерименту на дорослих мишах учені "видалили" частину В-клітин, порушивши природний баланс в організмі. Щоб подолати створений дефіцит, кістковий мозок почав вироблення нових В-клітин зі швидкістю, властивою молодим організмам. У результаті цього процесу відбулося зміцнення імунітету, а також зросла швидкість реакції організму на інфекцію.

Відзначимо, що раніше російський вчений, професор Володимир Скулачов стверджував, що виявив антиоксидант, який уповільнює процес старіння.

Читайте також:

Генетики винайшли "еліксир безсмертя", що обертає назад процес старіння

Учені з'ясували, що комп'ютер прискорює старіння жінок

Секрет вічної молодості заховано у геномі дівчинки, над якою не владний час

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: