Звичні знеболюючі вбивають печінку і можуть призвести до коми

Лікарі попереджають, ліки, які прибирають біль, в той же час ушкоджують печінку надмірним вживанням ацетамінофену, відомого як парацетамол.

Майже 20000 американців щорічно потрапляють до лікарень з ушкодженнями печінки, викликаними надмірним вживанням ацетамінофену, відомого як парацетамол. Дженніфер Кінг з Північно-західного університету в Чикаго підкреслює: покупці легко і без задньої думки купують знеболюючі, доступні у вільному продажі, забуваючи про їх потенційну токсичність.

Дослідницька група Кінг опитала 45 осіб, щоб з'ясувати їхнє ставлення до даних засобів. У підсумку лише 19 осіб заявили, що вони реально читають інгредієнти, вказані на етикетках. І тільки 14 людей були інформовані про те, що основний компонент популярного засобу Тіленола – ацетамінофен.

Звідси – на обличчя реальна небезпека передозування. Вчені пропонують розробити універсальне маркування для ацетамінофену, яке б містило інформацію про максимально допустиме дозування і можливі негативні наслідки для печінки.

Крім реакції з боку печінки, ацетамінофен може викликати анемію, ниркові кольки, алергію, що виражається у вигляді шкірних висипань. Отже, ураження печінки можливі при прийомі 10 і більше грамів ацетамінофену. Перші ж симптоми передозування дають про себе знати протягом 12 годин і можуть вилитися в кому, аритмію і навіть летальний результат.

Читайте також:

Європа оголосила нетрадиційну медицину незаконною

Українські фармацевти поставили історичний рекорд з продажів

Розкрито секрет давньокитайського антиракового зілля

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: