Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Зворотний бік Місяця". Які космічні апарати бували на супутнику Землі за всі роки космічних досліджень

2019 рік розпочався з унікальних фотографій, які Китай отримав зі своєї наукової місії.

Китайський космічний апарат Queqiao, який призначений для ретрансляції сигналів місячного зонда Чаньє-4, відправив на Землю нові фотографії з Місяця.

Про це у п'ятницю, 11 січня, пише Daily Mail.

Місяцехід Юйту-2, прокинувшись 10 січня, встиг об'їхати посадкову платформу і сфотографував її. Зонд Чаньє-4 у нерухомому стані відповів тим же. Таким чином космічні апарати зробили два відмінних знімки один одного.

Зонд Чаньє-4, Китай, луна
Twitter/CGTN
Місяцехід Юту-2, китай, луна
Twitter/CGTN

Зазначається, що до цього останні чотири дні місяцехід Юйту-2 перебував у режимі сна, для того, щоб не перегрітися під час місячного дня, коли температура на поверхні досягає 200 градусів за Цельсієм. Активність він має проявляти до 12 січня, після чого знову впаде у сплячку. Цього разу вже через настання ночі, яка принесе з собою дуже низьку температуру - до -180°C на поверхні.

У заяві Китайського космічного агенства йдеться, що Чаньє-4, супутник Юйту-2 і ретранслятор Queqiao перебувають "у стабільному стані, і всі роботи були виконані відповідно з планом".

Наразі Китай готує наступну місію - Чаньє-5, яка наприкінці року має доставити на Землю два кілограми місячного грунту.

Взагалі те, що Китай доправив місію на Місяць саме зараз є вкрай символічним, оскільки рівно 60 років тому станція "Луна-3" вперше облетіла Місяць із зворотного боку.

ТСН.ua пропонує переглянути, які апарати за всі роки космічних космічних досліджень бували на супутнику Землі.

 

Нагадаємо, 3 січня китайський космічний зонд Чаньє-4 став першим космічним апаратом, який здійснив посадку на зворотному боці Місяця.

Залиште свій коментар

Вибір редакції