Небезпечна лихоманка

Смертельно небезпечна лихоманка денге наступає в Азії і Океанії на гігантських просторах від В'єтнаму до Самоа.

Смертельно небезпечна лихоманка денге наступає в Азії і Океанії на гігантських просторах від В'єтнаму до Самоа, повідомляють регіональні ЗМІ і місцеві організації охорони здоров'я.

У Сінгапурі вперше цього року число захворювань піднялося до рівня, на якому вже пора оголошувати про початок епідемії, - пише провідна газета "Стрейтс таймс". Тільки минулого тижня в "місті Лева" було зареєстровано 401 випадок захворювання денге - в порівнянні до 293, які передували їй сім днів до того. А всього цього року на денге захворіли вже 2 тисячі 868 жителів острова, тоді як минулий рік - 1 тисяча 392. 

Особливий неспокій сінгапурських медиків викликає поява на острові нового для нього штаму вірусу денге, в результаті якого ті люди, які перехворіли небезпечною хворобою уже не матимуть імунітету.

Про можливу епідемію денге попередили і в'єтнамські медики. В країні з початку року було зареєстровано більше 14 тисяч випадків захворювання цією лихоманкою, десять чоловік померли. Число пацієнтів опинилося на 10% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, причому на 20% почастішали випадки з летальним результатом. У 2006 році від лихоманки денге загинули 68 в'єтнамців. 

За повідомленнями з інших країн регіону, в невеликій Камбоджі смертельно небезпечний вірус цього року вже забрав життя 109 дітей - в три рази більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

У сусідньому Таїланді з початку року захворіло вже більше 11 тисяч жителів - на 18% більше, ніж за той же період минулого року. Перший в поточному році випадок захворювання денге був зафіксований минулого місяця навіть в Пекіні, хоча для клімату китайської столиці ця хвороба зазвичай  не характерна. 

На найбільшому архіпелазі світу - Індонезійському - число хворих лихоманкою денге, з початку року і до кінця минулого місяця досягло 68 тисяч 636 чоловік. 748 випадків, з яких закінчилися летально. Медики побоюються, що цього року країна поб'є минулорічний рекорд, коли було зафіксовано 106 тисяч 425 випадків захворювання лихоманкою денге, а фахівці Азіатського банку розвитку (АЗБР) навіть вважають за можливе триразове перевищення цього показника. 

У всьому світі, за даними ВОЗ, щорічно лихоманкою денге захворює від 50 до 100 мільйонів чоловік, 25 тисяч з яких вмирає. Серед головних причин нинішнього настання лихоманки фахівці називають, перш за все, глобальні зміни клімату.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: