Нічна зміна може призвести до раку

ВООЗ оголошує про включення роботи в нічну зміну до списку ймовірних канцерогенів - чинників, які ведуть до захворювання на рак.

сон
Порушення природних добових ритмів - зміни дня і ночі - може викликати порушення, ризики захворювання на рак. (Фото: by.trud.ru)
Очікується також, що відразу після внесення ВООЗ нічної зміни до списку ймовірних канцерогенів Американське суспільство боротьби з раком також включить її.

Рішення внести роботу в нічну зміну до списку ймовірних причин, здатних викликати рак, прийняла спеціалізована структура ВООЗ - Міжнародна агенція із досліджень у сфері раку, яка опирається на дані наукових досліджень.

Дослідження показали, що статистично випадків захворювання на рак грудей у жінок і на рак простати у чоловіків більше серед людей, які працюють у нічну зміну.

Точного пояснення цьому немає, але, згідно однієї з гіпотез, порушення природних добових ритмів - зміни дня і ночі - може викликати порушення, ризики захворювання на рак, що зростають у свою чергу.

Дослідження буде опубліковано в грудні, і його результати можуть мати вагомі наслідки для мільйонів людей у всьому світі, оскільки тільки в державах із розвиненою економікою до 20% працездатного населення трудяться в нічну зміну.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: