Нормальне життя майже без мозку

В одній із лікарень міста Марсель проходив лікування пацієнт, в якого майже повністю відсутній головний мозок.

Мозок
Медики встановили, що людина може повноцінно жити майже без мозку. (cognitrn.psych.indiana.edu)

У одній з лікарень Марселя проходив лікування пацієнт, який веде нормальне життя за майже повної відсутності головного мозку.
 
Як повідомили співробітники невропатологічного відділення лікарні la Timone в статті, опублікованій у британському медичному журналі The Lancet, їхній пацієнт - 44-річний державний службовець - одружений, у нього двоє дітей. Він звернувся до лікаря ще в 2003 році зі скаргами на проблеми опорно-рухового апарату. 

Група лікарів під керівництвом доктора Ліонеля Фейє, які обстежили пацієнта, знайшли в нього "гідроцефалію, що не сполучається".
 
Гідроцефалія (водянка головного мозку) - захворювання, що характеризується надмірною кількістю спинномозкової рідини в шлуночковій системі головного мозку (оклюзійна гідроцефалія) та/або в субарахноїдальних просторах (гідроцефалія, що сполучається).
 
При цьому, як повідомив Фейє, дослідження показали вкрай незвичайну картину: порожнини шлуночкової системи головного мозку в чоловіка виявилися занадто збільшеними, а "весь сам по собі головний мозок, тобто сіра й біла речовина, повністю розташований на стінках черепної коробки". 

Здивовані такою повною "невідповідністю вкрай тривожних даних знімків з практично нормальним життям", нейропсихологи лікарні зміряли IQ пацієнта і встановили, що його рівень - 75 - не набагато нижче за норму, що, як вважається, складає близько 80.
 
Лікарі відновили історію хвороби пацієнта та з'ясували, що у віці 6 місяців для лікування від гідроцефалії йому "перекачали" спинномозкову рідину з шлуночків головного мозку в серцеву порожнину, а потім, в 14 років, в черевну порожнину. 

Шлуночки головного мозку - це чотири взаємопов'язані порожнини, по яких циркулює цереброспінальна рідина. 
За словами Фейє, в 1959 році це була одна з перших операцій такого роду у Франції, і тоді не було можливості отримати знімки, які має в своєму розпорядженні сучасна медицина. 

Якби в ті роки у розпорядженні лікарів виявилися ці дані, вони могли би припустити, що пацієнт може стати розумово неповноцінним і навіть буде прив'язаний до ліжка. 

Як повідомив у інтерв'ю доктор Пайе, "цей випадок свідчить про пристосованість головного мозку, яка дозволяє йому адаптуватися до патології, що була отримана раніше", і забезпечити відносно нормальний фізичний, інтелектуальний і соціальний розвиток. 

В 2003 році за час перебування пацієнта в лікарні la Timone, лікарі знов прооперували його, відкачавши зайву спинномозкову рідину.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: