Нова теорія любові до фільмів жахів

Американські психологи запропонували нову теорію, яка пояснює, чому люди люблять фільми жахів, які експлуатують негативні емоції.

Психологи з Університету Берклі (Каліфорнія) та Університету Флориди запропонували нову теорію, яка пояснює, чому люди люблять фільми жахів, які експлуатують негативні емоції.

Раніше фахівці давали два пояснення такій ситуації. Перше говорить, що коли глядач дивиться фільм жаху, то насправді він не лякається, а лише переживає почуття приємного збудження. Інше пояснення - дві години страху необхідні для того, щоб наприкінці фільму, не залежно від того, чим закінчується зображена в ньому історія, глядач відчув ейфорію, звільнившись від жахливого видовища та кошмарних звуків.

Однак психологи нової теорії думають, що вся справа в тому, що люди, які люблять дивитися фільми жахів щасливі через те, що відчувають себе нещасливими. Вони просто насолоджуються страхом, причому, чим страшніше, тим більше насолоди вони отримують.

Першим літературним твором у жанрі жахів вважається роман, написаний британським аристократом Хорасом Волполом у 1764 році - "Замок Отранто". А в 1818 році Мері Шеллі опублікувала повість "Франкенштейн", яка стала класикою жанру. 

Першим фільмом жахів вважається німецький "Голем", знятий режисером Паулем Вегенером у 1915 році.

Відтоді індустрія виробництва жахів виготовила багато таких творів. І експерти зазначають, що фільми жахів часто були не просто лякалками - у них відбивалися приховані страхи їхніх сучасників перед війною, голодом, таємними організаціями, злочинцями, епідеміями, інопланетянами та іншим.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: